6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Türkiyede ki internete verdigimiz paralar nereye gidiyor???

1. İndir #1
    Banned Mert001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    53
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    2.913
    Teşekkür
    106 Mesaj

Türkiyede ki internete verdigimiz paralar nereye gidiyor???

selamun aleyküm konumuz internet ve alt yapı ve şikayetlerimiz..

arkadaşlar 13 yıldır ttnet abonesiyim yeni çıkan turknet e geçtim geçmez olaydım arkadaşlar internet aynı internet altyapı ttnet

arkadaşlar istanbul gibi büyük bir metropolde yaşadıgımızı söylüyorlar fakat hiçde öyle degil bizlerin gözlerini kör ediyorlar bakınız ki

2008 yılında kastamonu merkez fibere kavuştu biz halen istanbulda neydigi belirsiz santraller eski püskü kutular ve dünyanın en pahalı internetini

kulanmaktayız hizmet veren kişi şirket yabancı şirkete satıldı kim oldugunu bilmiyorum fakat güney doguda fiber var ama istanbulda yok..

peki nasıl böyle bir geri kalmışlık içerisinde bizleri avutup sonra da internet kopmaları yok şu yok bu gibi arızalar sadece bizde mevcut arkadaşar

fiber optik kablolarda altın oldugu için biraz pahalı olsada arıza minimum olmakla beraber hızınız neyse onu alıyorsunuz kayıp sıfır oluyor..

bu yüzden insanlar koyun gibi aldatılıp yok kota yok işte adil kulanım kotası gibi şeylerle sömürülüyor hiç bir ülkede olmayan neden bizde var..

söyliyim hemen biz gerçek ten hakımızı aramadıgımız için arkadaşlar gelin hep beraber bütün forumlar da dahil olmak üzere 1 gün interneti bırakma kararı alalım ve de sesimizi duyuralım biz insanız bakınız yeni geçtigim turknet de insan bulunmuyor sadece satana kadar bu ne hizmeti kardeşim robot cevap veriyor yazdıgınız şeye ve hiç bir şekilde çözüm yok inanın buna ...

bir arıza veya bilgilendirme isteyin turk netten karşınız da robot başka hiç bir şey yok birde bu adamlara ödül verilmiş öyle diyorlar..

arkadaşlar bizi gerçekten geri zekalı yerine koyuyor vede paramızı alıp bir karşılıgınıda alamıyoruz alt yapı eski kaldırmıyor fiber yok

geri kalmışlık o ülkenin alt yapısı güçlü degilse hiç bir şekilde gelecegi yönetmek mümkün degildir siber savaş lar gelecek te internet üzeriden olacak deniliyor peki soruyorum 4 mgbit alan çok arkadaş var internet nasıl iletişim kuracaklar bir biri ile konuşamayan msn açamayan bir internetlemi gelecege çare bulunacak soruyorum sizlere biz artık inek gibi sagılmak tan bık madıkmı arkadaşlar gelin hep beraber bir noktayı koyalım arkadaşlar .

bir tarih belirleyelim ve sesimizi duyıralım bu ttnet turk net süper online gibi sömürücülere hep beraber arkadaşlar hakımızı arayalım..

hakını aramayan hakı ile beraber şerefini de kaybeder Hz.Ali r.a

Konu Mert001 tarafından (30.08.18 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi bu mesaj için Mert001 üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Administrator ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8.166
    69.731
    Teşekkür
    17.371 Mesaj

Cevap: Türkiyede ki internete verdigimiz paralar nereye gidiyor???

Arkadaşımız çok güzel bir konu açmış.Bu konuya yazacak binlerce kelimem var.Daaaaa..... Neyse.Tek birşey söylemek istiyorum.Napolyon gibi "PARA PARA PARA" değilde,"EĞITIM,EĞITIM,EĞITIM" kii Güzel ülkemiz eskiden olduğu gibi yine Dünya Medeniyetlerinin beşiği konumuna gelsin inşallah.

4. 4 kişi bu mesaj için ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etmiş

5. İndir #3
    Banned Mert001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    53
    2.913
    Teşekkür
    106 Mesaj

selamun aleyküm turknet den almış oldugum internet hizmeti ilk alacagım zaman aradım konuştum arkadaşlar sonra aldınız işiniz bitti telefonunuzu tanıyor sistem ve cevap verilmiyor sadece oto robot sayesinde şu nu tuşla bunu tuşla ömrü olan denesin derim arkadaşlar bu yaptıkları tamamen soygun alt yapı bizim diyorlar ögrendigim şiki santralde kkoydukları cihaz bunların kablo lar ttnetin alt yapı dedigimmzi olay kablo gelelim benim internete

ilk zaman sordum araştırdım kota yok evet kota yok arkadaşlar fakat hizmet hiç yok karşınız da muhattab alacak kişi yok..

ilk konuşmamda 16 mgbit adsl vere bileceklerini ve 24 mgbt vdsl vere bileceklerini söylediler vdsl santrala 1500 metre yakına kadar verilen hat tır..

benim santrala uzaklıgım 200 metre evet gelelim şimdi kanpanyaya dediler asus modem vdsl destekli modem kanpanyamız mevcut şimdi ilk kurulumda sadece satıyorlar sonradan satışı mümkün degil arkadaşlar söyliyim ben ilk zaman dedim biraz deniyim sonra alsam olurmu vdsl geçiş yapa bilirmiyim dedim tabi olur dediler aynı gün içinde degişim saglanır dediler sonra internetime adsl olarak başladım baya iyi alt yapım zaten ttnet oldugu için ara ara kopmalar olsa da eskiden telefon açıp hemen santıralde açıyorlar ertesi gün aynı oluyor hızınız arkadaşlar bunların alt yapıları inanın 20 senelik alt yapı
    makinalar santral diyorum neyse geçtik memnun kaldım dedim bir modem alayım letgodan bir vdsl destekli 3 yıl garantili bir asus ac750 modem aldım sonra bayrama yakındı ayın 20 sinde agustos 2018 de başvuru yaptım hemen cevap geldi nedediler bilin bakalım 2 iş günü içerisinde sizi arayarak veya sms ile bilgilendirecegiz yazısı geldi aradan 10 gün geçti bir kaçdefa daha yardım açtı isemde cevap gelmedi enson bugun 31.08.2018 tarihin de beni aradılar telefonla bende açmadım mesaj attılar alt yapınız 17 mgbt vdsl destekliyor ve olmuyor üzgünüz bunlar gavurunda gavuru satarken hani 24 mgbt destegi vardı arkadaşlar olmadıgına mı yanayım cevao 12 gün derken aldıgıma mı yanayım modeme para verip aldıgıma mı yanayım arkadaşlar
    işte arkadaşlar bu çeteler internet çeteleri bunlar dır sat kaybol çetesi arama yok robot var destek yok robot var arkadaşlar gidin şimdi aynı şey sizi bulacak diye bekleyin avrupada 150 binlik internet 1500 dakika telefon konuşması sadece 45 euro biz ne veriyoruz 65 tl aynı hesap arkadaşlar paranın kuruna bakmayınız miktara bakın dünyanın en pahalı internetini kulandıgınızı göreceksiniz ve dünyanın en adi internetini kulandıgınızında fakına varacaksınız bizde bir zamanlar 1 mgbt ken internet ttnet de yanı başımız da bulgaristan yokmu ulus devleti 6 milyonçuk ne internet kulanıyordu biliyormusunuz 16 mgbt bizde 1 mgbit arkadaşlar soyuluyoruz arkadaşlar dur yokmu hakını aramayacakmısın başına gelince mi konu açacak sınız boş verya kime konuşuyorum mu yoksa yoksa banane ya mı???

6. İndir #4
    Uzman Üye dostcakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    795
    689
    Teşekkür
    195 Mesaj

AW: Türkiyede ki internete verdigimiz paralar nereye gidiyor???

selamlar.
    Istisnalar kaideyi bozmaz. Ama gercek suki sirketler bizden alin memnun kalmasanizda olur aldiktan sonra ne yaparsaniz yapin yeterki biz para kazanalim.sonrasinda sayarmisin aglarmisin senin bilecegin is.
    holdinginden sebze pazarcisina kadar ayni Maalesef Yazik.

7. İndir #5
    Profesyonel Üye Vedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.272
    2.234
    Teşekkür
    548 Mesaj

Bende 2007 den beri netliyim..olmaz olsun iyi diye birine gectim..wifi bir kesiliyodu hersey sil bastan.kizdim cikim dedim 350 euro fatura gondermisler..bunlarin hepsi ayni..satana kadas iyi sattiktan sonra 1 saat musderi hizmetini bekliyom.

8. İndir #6
    Moderator TamBirOsmanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    24.181
    129.772
    Teşekkür
    11.297 Mesaj

Arkadaşlar ben sadece bunu söyleyeceğim:
    Almanya, teknoloji bakımında çok gelişmiş bir ülke, dimi?
    Hala internet olmayan yerler var.
    Geçen sene türkiyede ilk kez internet'e baglandım.
    Kara yol olsun, feri bot ile deniz olsun veya çanakkalenin kaz dağları olsun - her tarafta 4,5 G.

Sıla yolu ile gittim. Bulgaristan, Macar veya Avusturya - her tarafta LTE.
    Almanya girişi yaptım, bir kaç km sonra LTE den E'e ve sonra da komple internet kayboldu.
    Başlangıçta internet bağlantı türkiyede çok kötü idi. Ama şimdi almanyayi geçmiş durumunda bence.
    Alt yapıya (kablo) gelince, bugünden yarına olmuyor - bu her yerde öyle. Bende 100 Mbit varken, 500 m ilerde sadece 16 Mbit var.

Konu TamBirOsmanli tarafından (12.03.19 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)