1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: gezi anilarimdan

1. İndir #1
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

gezi anilarimdan

..serde biraz genclik vardi,hatunu alip uzun yollara mesafelere gider ve gormek istedigim kasabalari gorurdum,300-400 km yol yapinca bir motele veya karavan parkina arabayi ceker postu sererdik..o zamanlar henuz GPS Yoktu beki vardi ama bende yoktu,malum kocaman yol haritasi kullanirdim,,,bir kasabada durakladik carsiyi dolasiyoruz,bir tane ucuz dukkan gordum,bunlara iki dolarlik shop deriz,adi ve cok ucuz seyler satarlar,baktim bir kenarda kocaman bir buyultec var capi 10 santim filan var fiati 2 dolar chin mali,hah iste harita okurken buyultec kullanirim kucuk isaretleri yada km harflerini daha iyi gorurum deyip buyulteci aldim.
    ....baska bir yerde konakladik,yola cikmadan haritayi actim bakalim gidecegim sehirden once yolumuz uzerinde neler var,o kocaman buyultec aklima geldi aldim paketindan cikardim, haritanin uzerinde gezdiriyorum ama baktigim harflerde hic degisiklik olmuyor,buyulteci yakinlastitiyorum,uzaklastiriy orum, ters ceviriyorum hic bir degisiklik yok,adamlar normal cam takmislar buyultec diye satmislar.

.....Diger bir gezi 1600 km uzaktaki bir sehire geze geze gitmistim ayni sekilde geze geze sahil yollarindan donus yapiyorum,eve 500 km filan uzaktayim,aksamleyin evde olayim diye erken saatte karavan parkindan cikip yola dustum,pazar sabahi tasra yolllari, yollar bombos,bir kac kasabadan gectim,100-110 basiyorum baktim ilerde yol kenarinda bir araba durmus,yasli bir bayan el sallayip yardim istiyor,yavasladim arabayi kenara cektim ve kadinin yanina gittim,ne oldu diye sordum,kadin kul tablami bosaltmak icin arabami kenara cektim ama sonra arabam calismadi,pazar sabahi ayini icin kiliseye gidiyorum dedi,icimden kul tablasini yol kenarina bosalttigi icin kadina teessuf ettim,neyse sen kenara cekil bakim deyip arabaya oturdum,kontak anahtari uzerinde, cevirmeden evvel baktim kadin arabayi viteste birakmis,otomatik vitesli arabalarda vitesin parka atilmasi lazimdir.neyse vites degistirip arabayi calistirdim,kadin bir4 kac defa tesekkur etti, simdiye kadar arabam hic bozulmadi ilk defa yolda kaldim, dedi,,bende bir dahaki sefere durdugun zaman arabayi park vitesine atmayi unutma dedim,kadin kilisesine yetismek icin gazladi,arkadan bende yoluma devam ettim.

2. sir.altan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler