2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: sevgililer gunu anisina

1. İndir #1
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

sevgililer gunu anisina

Ikinci Baharin Ikincileri

………….Buyuk araba parkinin icindeyim, valizlerimi bir kenara koydum,bizi Akdeniz Ege turuna goturecek otobusu bekliyorum,bir cift var bakiyorum orta yaslarin uzerindeler. Adamda,ayak bileklerinin yukarsindan basliyan son yillarin modasi pantolon var,kargo cepli, dikkatli bakiyorum saclari kir, yasinin ellilere yakin oldugunu tahmin ediyorum ..Yaninda bir Bayan var,devamli bir birlerine sariliyorlar, cok samimi havalari var….Bayan da sort giymis,yeni genc asiklar gibi bir birlerine kur yapiyorlar,dolasiyorlar, konusuyorlar.bol bol birbirlerine sariliyorlar..Insanlari elestirmek, on yargiyla karar vermek adetim olmadigi icin bir sey diyemiyorum….
    ………….Tur otobusumuz geldi biniyoruz,sezonun ilk turu sadece 26 kisiyiz.Kir sacli adam ve yanindaki Bayan karsimdaki koltukta oturuyorlar, hafifce selamlasiyoruz, gece yarisindayiz uyumaya calisiyoruz, adam sirtindaki esortman ustunu cikarip Bayanin ustune ortuyor,esortman ustunun arkasinda bir yazi var England yaziyor, him diyorum, bunlarda benim gibi gurbetci galiba,ama bu sefer kendime yenilip cok havalilar diyorum…
    …………Sabahin er saatinde Efes Selcukda oluyoruz, yol kenarindaki bir dinlenme tesislerinde sabah kahvaltimizi yapiyoruz,gruptaki insanlara dikkat ediyorum,henuz kimse kimseyi tanimiyor,Meryem ana evinden turumuz basliyor,gulerek ordan burdan konusuyoruz…grubun cogunlugu bayan…..Kir sacli adam ve yanindaki Bayana bakiyorum, fikir yurutmeye calisiyorum ama cozemiyorum, adeta okullu asiklar gibiler,..bunlar uzun yillar evli insanlar olamazlar diye dusunuyorum….Gun cabuk geciyor bu arada grup icinde ciddiyetler azalip samimiyetler cogaliyor, kaynasmalar basliyor,sohbetler derinlesiyor,….Ikinci gunumuzde erkenden yola cikiyoruz,Rehberimizin istegi uzerine herkes mikrofona gelip kendini tanitiyor,Sira bana gelince ben kendimi tanitiyorum, bu arada cim bomlu oldugumu soyluyorum ve iyi bir alkis aliyorum.Sira karsi koltukta outran adama geliyor, mikrofona geliyor…..Adini soyadini soyluyor Ingilterede oturdugunu turkiyeye cok sik sik gelip gittigini anlatiyor,koltukta outran Bayani isaret edip beraber seyahat ettiklerin anlatiyor.Sonra Bayan geliyor mikrofana oda Istanbulda oturdugunu soyluyor cok fazala anlatmadan ayriliyor. Iki degisik soyadi dikkatimi cekiyor…Boylece. Kadri ve Inci hanimi tanimis oluyorum…….Turumuz kultur ve eylence oldugu icin vakit cok cabuk geciyor,soyle oturup guzel guzel lafliyamiyoruz, geziyoruz, yiyoruz, yuzuyoruz,yedi kisilik bir grup olduk, ama kimselere ozel hayatlarindan soramiyorum,sabah kahvaltilarinda, aksam yemeklerinde herkes degisik saatlerde asagiya indigi icin bir masaya oturmak sansimiz az oluyor. Gunler ilerledikce kaynasma daha cok oluyor….Uzun bir yola gidiyoruz,rehberimiz bir oyun buluyor, genc bir arkadasi basbakan yapacagiz,bizde ona sorular soracagiz diyor, basbakan otobusden asagiya iniyor, bu arada rehberimiz bize diyorki, basbakan tuvalette oturuyor, sizde ona sorular soracaksiniz, biz gulmekten yere yatiyoruz. Basbakan iceri gelip koltuguna oturuyor.ama kendisini basbakanlik kotugunda oturuyor zannediyor,bizde onun tualetde oturdugunu biliyoruz, sorular soruyoruz, oda guzel guzel cevap veriyor, kimi zaman gulmekten kendimizden geciyoruz…..
    ……..Bir ara Kadri beyi kenara sikistirip sizi bir turlu cozemedim arkadasim diyorum, biz nisanliyiz abi diyor,allah mesut etsin diyorum ve fazla derinlere inmiyorum,bazen Ingiltereden bazende Australyadan bahsediyoruz.millet birbirine kaynasti ama gunler cok cabuk gelip geciyor,yollarda fikralar anlatiyoruz sesi guzel olanlar sarki soyluyorlar…….Kadri bey ve bir kac arkadasa E-Mail adresimi veriyorum,burda tam dost olamadik ama dostlugumuz sanalda devam etsin diyorum……Bir ruya gibi tur bitiyor,yine Kadikoy evlendirme dairesi onunde duruyoruz,burda inecekler iniyor,biz dahil, Pazar sabahi, uyumiyanlar asagiya inip ayrilanlarla vedalasiyorlar,vedalasmak hep beni yaralar ama kacamiyorum, insanina gore tokalasiyoruz, sariliyoruz ve ayriliyoruz,..Kadir ve inci karsiya gececekler onlarda inip bizimle kucaklasiyorlar, goruselim abi diyor, tabi gorusecegiz diyorum….Temmuzun sonunda evimde olacagim o zaman ara beni diyorum…..Tatiller guzeldirler ama ne kadar uzun olsalarda yine kisadirlar.Bizimde turkiye tatilimiz bitiyor,bir daha kac sene sonra geri donecegimizi bilemeden turkiyeden ayrilip vatana donuyoruz…..

…..Iki hafta sonra msn de 4 yeni adres olusuyor, 3 u turdan tanidigim insanlar,Biri kir sacli arkadasim Kadir bey……Firsat buldukca konusmaya basliyoruz, turda konusamadigimiz seyleri burda konusuyoruz…Yavas yavas anlatiyor kendini.her konusmamizda biraz daha aciliyor…Genc yaslarda Ingiltereye gitmis orda kalmis,sonra cok guzel ve anlayisli bir Ingiliz bayanla evlenmis, iki kizlari olmus, bir baska konusmamizda Biz turkuz abi, eslerimizden cok seyler bekliyoruz, adeta hizmetci gibi bizlere hizmet etmelerini istiyoruz, bende ingiliz esimden hep boyle seyler bekledim cok hatalar yaptim,esim her seferinde beni affetti ama ben ders almasini ogrenemedim.cok iyi bir kadin olmasina ragmen bir gun yeter dedi ve ayrildi…..Benim pismanligim para etmedi oda son defa affetmedi demisti..
    ……Zaman zaman gorusmelerimize devam ettik…..Ingiliz esinden ayrildiktan sonra bir muddet evlenmeyi dusunmemis sonrada bekar hayatin cekilmiyecegini anlayip kendine yeni bir es aramaya baslamis, ikinci esini Turkiyeden secmeye karar vermis,…. yeni bir es bulmak gercekten zormus,bir cok sakincalari oluyormus.,kendi Turkiyeden uzakta yasiyormus, Yeni bir Es aradigini arkadaslarina dostlarina soylemis ,karsisina bir kac kisi cikmis ama hic biri kendine uyacak tarzda degilmis,..Bir arkadasi Turkiyedeki bir arkadaslik sitesini tavsiye etmis, oraya kayit olmus,resmini koymus kisa bir frofilini yazmis,Yavas yavas es arayan bayanlarla tanismaya baslamis,tanistikcada Turkiyeyi komsu kapisi yapip bir kac haftada bir gelmeye ve tanistigi bayanlarla gorusmeye gitmis.sehir sehir Turkiyeyi dolasmaya baslamis, tanistigi kadinlar hep degisik sehirlerde oturuyorlarmis.Bir cok kadinlari o beyenmemis, yine bir cok kadinlarda onu beyenmemisler, bazilarinin,coluk cocuk ayak baglari varmis, bazi kadinlarda daha ilk bastan bir suru sartlar ileri suruyorlarmis,,,,,Bir senesi boyle Ingiltere ve Turkiyedeki sehirler arasinda mekik dokumakla gecmis,nerdeyse umutlarini kaybetmek uzereymis….Varlikliymis Kadri bey ama tanistigi hic bir kadina ben $uyum ben buyum bu kadar malim mulkum var diye bahsetmemis,basit bir emekli olarak tanitmis kendini..

………Bir gun yine bir msn mesaji almis, bu sefer karsisina Inci hanim cikmis,bir muddet yazismislar, sonra telefonla gorusmeye baslamislar, Inci hanim istanbulda oturuyormus, kocasindan ayrilmis ayak bagi olmiyan ozgur bir kadinmis,Bir muddet sonra yuz yuze tanismaya karar vermisler…. Atlamis ucaga Kadri bey gelmis istanbula..Inci hanim kendisini hava alaninda karsilamis,sakin bir café’ye gidip saatlerce konusmuslar,Kadri bey bir kac gunlugune gelmisken iki haftaya yakin istanbulda kalmis, her gun bulusmuslar. Saatlerce konusmuslar. Parada pulda gozu yokmus Inci hanimin.. kendisini sevecek anliyacak ,ayni zamanda kendide sevebilecegi bir es ariyormus…
    ………Kaynasmislar birbirlerine,o gunlerden sonra birbirlerinden ayrilmaz parca haline gelmisler.Kadir beyin bir ayagi Istanbulda bir ayagida londra,da olmus, tesaduf buya benim tura ciktigim gunlerdede onlarda ayni tura katilmislar……Bu senenin baslarindaydi E-mailime Kadir beyden bir davetiye geldi Nikah davetiyesi. Nikah gunu 14 subatdi yani sevgililer gunu,benide davet ediyorlardi,dunyanin bir ucundan gidemezdim tabi, mesaj adip kendilerini tebrik edip kutladim, allah mesut etsin dedim…..Bir muddet sonra Inci hanimi da ingiltereye aldiracakti vize islemlerini bekliyordu, bir gun yine sohbet ediyorduk, Abi , allah gonlume gore bana bir es gonderdi.mutlulugumu sevincimi kelimelerle ifade edemiyorum dedi……Iste onlar birbirlerinin ikinci baharlarinin ikincileri oldular..

Sir.altan tarafindan yazilmistir
    Okuyanlara tesekkurler.
    2.temmuz.2008

2. 3 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Administrator ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    8.166
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    69.700
    Teşekkür
    17.340 Mesaj

Cevap: sevgililer gunu anisina

Konunun üzerine yazacak bir sey bulamadim hikaye mutlu sonla bittikten sonra fazla soze ne gerek.Insallah ikiside yasamlarini ilk gunku gibi devam ettirirler,demiyoruzki her günü ayni olsun tabiki arasira tuzlu biberli olacak.Yani ikiside hayatla son kozlarini oynadiklarini unutmadiklari sürece insallah hep mutlu olsunlar.Adinda sevgi olan herseye talibiz SAYGI,SEVGI,MUHABBET,ASK.BU munasebetle herkesin sevgililer gününü kutlariz.

4. 2 kişi bu mesaj için ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)