2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Lütfen Dikkat! En Yeni Dolandırıcılık Yöntemleri.

1. İndir #1
    Administrator ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    8.166
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    69.700
    Teşekkür
    17.340 Mesaj

Lütfen Dikkat! En Yeni Dolandırıcılık Yöntemleri.

1-Postacı görünümlü dolandırıcılar
    Bu yeni dolandırıcılık yönteminde, evdeki dolandırıcılık yöntemlerinden biri kapınızı çalan postacı şeklinde beliriyor.Kimlik bilgilerinize bir şekilde ulaşan dolandırıcılar, bu bilgilerle icra dairesi’ne giderek başvuru harcı yatırıyorlar ve hakkınızda ilamsız icra takibi başlatıyorlar.Borç hanesine ise istedikleri rakamı yazıyorlar. Postacıdan aldığımız ödeme tebligatını açınca şaşırıyorsunuz ve yanlıştır diye yırtıp atıyorsunuz.Oysa bir haftalık süresi var ve sizin ciddiye almadığınız borç itiraz etmediğiniz için silinmiyor ve bir hafta sonra haciz memuru kapınızda bitiyor.

2-Sosyal medya hediye çeki
    Bu yeni dolandırıcılık yönteminde; son günlerde Facebook üzerinden yeni bir dolandırıcılık yöntemi uygulanıyor.Bu yeni yöntemde,hackerlar ele geçirdikleri kullanıcı profilinden kişinin arkadaşlarına sanki kendisiymiş gibi mesaj atarak maddi çıkar sağlamaya çalışıyorlar.Hacker’ler attıkları mesajların daha da inandırıcı olması için rollerine iyi hazırlanıyorlar.Kurban ile kısa bir konuşmadan sonra güvenini kazandıkları kişiye bir hediye çeki kazandıklarını söylüyorlar.Karşısındakini arkadaş zannederek bu numaraya mesaj atan kişi işleme onay verdiğinde ise dolandırıcılara para göndermiş oluyor. Bedel telefon faturasına yansıyor.

3-WhatsApp dolandırıcılığı çok yaygınlaştı
    Bu yeni dolandırıcılık yöntemlerinde; WhatsApp dolandırıcılarının yeni uğrak yeri olmaya başladı.Dolandırıcılar,kullanı cılara üyeliğinizi yenilemeniz gerektiğini belirten bir mesaj gönderiyor. Bu mesaj,aslında sahte olan, tuzak mesajı.Mesaj içerisindeki bağlantı “WhatsApp.com” şeklinde görünüyor fakat dokunduğunuzda başka bir bağlantıya gidiyor.Bunun nedeniyse dolandırıcıların gerçekte sizi yönlendirmek istediği web sitesini HTML kodun da gizlemiş olması.Bağlantıya dokunduğunuzda kredi kartı bilgilerinizi girebileceğiniz bir sayfa açılıyor.Söz konusu sayfa üyeliğinizi yenilemeye yönelik bir sayfa gibi görünse de bilgilerinizi buraya girdiğiniz zaman kredi kartı bilgileriniz dolandırıcıların eline geçmiş oluyor.

4-Teröristlerin listesindesiniz
    Bu yeni dolandırıcılık yönteminde; Polis görünümlü dolandırıcıların en çok kullandığı yöntemlerden biri de vatandaşları terör gruplarının takibinde olduğunu söyleyerek onları korkutmaları üzerinden yürüyor.Dolandırıcı kurbanına banka hesabının terör örgütü tarafından boşaltılacağını ve teröristlere para aktarılacağını söylüyor ve hesaptaki paranın güvenlik için sözde polisin gösterdiği bir hesaba aktarmasını istiyor..Para “güvenli hesaba” aktarılıyor ve işlem tamamlanıyor.

5-Sahte Kuyumcular
    Bu yeni dolandırıcılık yönteminde; Altın , alyans veya takısını “acil satmak istediğini” belirten dolandırıcılar, vatandaşları bu yöntemle kandırıp paralarını alıyorlar. Özellikle kuyumcuların kapalı olduğu saati seçen dolandırıcılar ,caddede kendilerine seçtikleri mağduru durdurarak, adres sorma bahanesiyle sohbet kuruyorlar.Zanlılar, ceplerinden çıkardıkları altın görünümlü alyans ve saati ,gerçek bedelin çok aşağısında satmak istediklerini belirtiyor.Vatandaşlar ise ucuza altın alacağı düşüncesiyle kabul ederek, kandırılıyorlar.

6-Bankacı diye tanıtıp kartınızı boşaltıyorlar
    Bu yeni dolandırıcılık yönteminde; o960 454 XX XX numaralı telefondan vatandaşın telefonunu arayan şebeke elemanı, bankanızdan arıyorum, kredi kartınızın kayıp ve çalınmaya karşı sigorta süresi sona erdi.Bugün son “son” gün diyerek vatandaşın kart bilgilerini istiyor.Hatta tereddüt yaşayan kart sahibine “Sizden hiçbir bilgi istemeyeceğim, güvenliğiniz için ben size bankamızdaki sistemde kayırlı bilgilerinizi okuyacağım siz sadece teyit edeceksiniz” diyor.Gerçekten de kart sahibinin ön ve arka yüzündeki tüm bilgileri eksiksiz okuyor.Kart sahibi, karşı tarafın resmi banka görevlisi olduğuna inanıyor.Dolandırıcılar son darbeyi asıl o zaman indiriyor.”Bankamızdan cep telefonunuza bir mesaj gönderiyorum.Şimdi mesajınız geldi. O kodu bana okur musunuz.” Sonra gerçek banka mesajı geliyor.”Hesabınızdan yüklü miktarda alışveriş yapılmıştır.” Şebeke, ele geçirdikleri kart bilgileri ile yurt dışından alışveriş yapıyor.

Eklenti 1283

2. 11 kişi bu mesaj için ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Cevap: Lütfen Dikkat! En Yeni Dolandırıcılık Yöntemleri.

...dolandiricilar kolay para kazanmanin yollarini arayip yeni yeni sekil uretiyorlar,akla gelmeyecek seyler,turkiyede yasiyanlar icin cok dikkatli olmak lazimdir.Bir kac sefer ispanyadan bana da guya resmi mektup geldi avukat yaziyor,benim soyadimi tasiyan cok zengin bir hanim(hic kimsesi yokmus) vefat etmeden evvel avukata gidip,benim bir yakinimi bul param ona gitsin demis,kadin vefat edince avukat bey aramis aramis australyada beni bulmus,kisa zamanda forum doldurup bazi bilgilerle gondermemi istiyor,paranin bir kismi vergiye gidecek birazini hayir kurumlarina bagisliyacagiz gerisinide paylasacagiz.Bende zarfin icine bir salatalik resmi koyup gonderdim.
    ...yine turkiyede bir seye imza atarken neye imza attiginiza cok dikat ediniz,kimlikl bilgilerinide kolay kolay vermemek lazimdir,din somuruculeri sahte mehdiler sahte hoca pozunda sarlatanlarda cok,aman ben ermisim bura gomu var orda tarlada kup icinde altin var,bilmem hangi medeniyeten kalma hazine var gibi seyleri din somurusuyle soyleyip bazi insanlari inandirdiktan sonra kaz gibi yoluyorlar,kimilerinin beyinlerini yikayip,kendilerinde ilahi bir kuvvet oldugunu soyleyip kole yapiyorlar.
    ....yuce tanri bir cok peygamberlerimize bazi meziyetler vermisdir,ama peygamberimize hic bir meziyet vermemsidir ve gayet sade bir sekilde muslumanligi yaymistir.bu gun bende din kuvveti var,verdigim ilacla yada ettigim dua ile yazdigim muska ile sizi tedavi ederim diyen kisi din somurucusu sahtekardir boyle kimselere inanmamak lazimdir,inanipda kimse paralarini kaptirmasinlar

4. sir.altan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)