10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: petrol urunleri cok ucuzladi.

1. İndir #1
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

petrol urunleri cok ucuzladi.

..bizim buralarda benzin fiatlari,1,30 ile 1,50 arasinda gidiyordu,estatikdir 3 gun indirim olur,uc gun fiat yukselir,biraz evvel sokagin kosesindeki benzincinin tabelalarina baktim en ucuz benzin,0,99,3 litresi olmus 13 yildir ilk defa bu kadar ucuz benzin goruyorum,benzincilerde bos,millet bir yere gitmiyor,kendimde 4 hafta evvel depomu doldurmustum,10 litre bile yakmadim.insallah ilerde petrol fiatlari cok yukselmez.
    ....australya da benzin istasyonlarina petrol station denir,benzin gibi urunlerede petrol denir.petrol cok kar para birakmadigi icin her benzin istasyonu adeta super market gibidir,yiyecek icecek sekerler cikolatalar sut gibi cok seyler satilir,gazete satarlar sigara satarlar ekmek satarlar, su satarlar kahve makineleri vardir.kalin saglicakla

2. 2 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Cevap: petrol urunleri cok ucuzladi.

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ..bizim buralarda benzin fiatlari,1,30 ile 1,50 arasinda gidiyordu,estatikdir 3 gun indirim olur,uc gun fiat yukselir,biraz evvel sokagin kosesindeki benzincinin tabelalarina baktim en ucuz benzin,0,99,3 litresi olmus 13 yildir ilk defa bu kadar ucuz benzin goruyorum,benzincilerde bos,millet bir yere gitmiyor,kendimde 4 hafta evvel depomu doldurmustum,10 litre bile yakmadim.insallah ilerde petrol fiatlari cok yukselmez.
    ....australya da benzin istasyonlarina petrol station denir,benzin gibi urunlerede petrol denir.petrol cok kar para birakmadigi icin her benzin istasyonu adeta super market gibidir,yiyecek icecek sekerler cikolatalar sut gibi cok seyler satilir,gazete satarlar sigara satarlar ekmek satarlar, su satarlar kahve makineleri vardir.kalin saglicakla
    Hayat sana güzel sir.altan ustam biz türkiyede ve almanyada bir litresini bu fiyata alamiyoruz benzin düsmesine düstüde bize düsmüyor

4. saban ars üyemize teşekkür edenler:

5. İndir #3
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

...dun bir yerde benzine 29 kurus zam yapildigi yazilmisti,biraz evvel benzin aldim ,83 cent a litre,,anladigima gore bu ara turk lirasi dususe gecti,kuvvetli currency lere karsi kaybediyor,o yuzdende turkiyede petrol urunlerine zam yapiliyor diye dusunuyorum, lira deger kaybettikce degisiklik sadece petrol uzerinde olmiyacak hemen hemen ithal edilen her mal uzerinde olacak diye dusunuyorum,,bir zamanlar cok iyi bir uretici ulkeydik,simdiyse tamamen tuketici bir ulke olduk zannediyorum....

...turkiyede yasiyan bazilari derki,dolar veya euro yukselmis bana ne ben turk lirasi kullaniyorum.lira deger kaybettikcede 30 kurusa alinan sey 33 kurus oluyor.....japonya ve guney korenin paralarida dusuktur,ama muazzam sanayileri vardir,ekonomileri cok guzeldir.

...her zaman benzim aldigim benzinci her pompaya not koymus,nakit para almiyoruz diye,evet virus dolayisiyla 3 haftadir bazi yerler ayni taktigi uyguluyorlar,zaten milletin %80 i ya kredit carti ya da debit karti kullaniyor.

....virusun ciktigi gunlere haber yayilmisti almanya 8 yil evvelden virusun gelecegini biliyormus,cok tedbirler filan almis gibi,buna ragmen almanyadada virusden can kaybi cok oldu,bazen 8 yil evvel asyadan bir virusun cikacagini nasli anlarlar diye dusunuyorum,propaganda haberimiydi acaba.

Konu sir.altan tarafından (27.04.20 Saat 02:26 ) değiştirilmiştir.

6. İndir #4
    Profesyonel Üye Vedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.272
    2.234
    Teşekkür
    548 Mesaj

abi burda hala 1:28 dizel.1;44 benzin malesef dusemedi bizde.
    birde 45 litrelik depo 60 litreyle dolmadi..gulemmi kizammi.calisana soruyom bu nedir senin depo buyuktur diyo baska benzinlikten denedim 45 lt reyle doldu..bizim tr nin adi cikmisda asil hirsizlik buralarda

7. Vedat üyemize teşekkür edenler:

8. İndir #5
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Alıntı Vedat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi burda hala 1:28 dizel.1;44 benzin malesef dusemedi bizde.
    birde 45 litrelik depo 60 litreyle dolmadi..gulemmi kizammi.calisana soruyom bu nedir senin depo buyuktur diyo baska benzinlikten denedim 45 lt reyle doldu..bizim tr nin adi cikmisda asil hirsizlik buralarda
    ...45 liralik depo.....belki benzin istasyonu pompasinda bir duzenek vardir......daha evvelki yillarda benim basima geldi,arabayi doldururdum, ama cok az kilometre yapmadan benzin biterdi,,,,,sicak gunlerde benzin buharlasirmis,benzin pompalarken havada pompalarmis,, gunun cok sicak saatlerinde benzin almamayi deneyin derim...benzincilere benzin getiren tankerlerde ayni seyi yaparlarmis, tankeri gunes altinda birakip sonra benzinciye gidip bosaltmak,benzinle beraber hava da bosaltiliyor....

9. İndir #6
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

vedat usta benzin alirken pompanin sayacini sifirlamadan doldurdun yada benzin pompasi arizali isteseydin polis cagirip suc duyurusu yapardin almanyada veya türkiyede siki denetim var sen hakini aramaz isen
    benzincide sana hakini vermez cünkü agir yaptirimlari var artik eskisi gibi ne yugoslavyada ne bulgaristanda ne macarda nede türkiyede böyle adi hirsizliklar olmuyor gerci benim basima hic bir yerde gelmedi sayacta ne yazarsa tam litresi litresine ben almanya ve türkiye harici ülkelerde hangi yakiti alacaksam euro fiyatini sorarim isime gelirse alirim isime gelmez ise baska benzinlik e giderim yalmanyada zaten kendin dolduruyorsun hatta yanlislik olmasin diye pompa belli bir zaman sonra pompayi kilitliyor türkiyede pompacilar onlarada kacparalik istiyorsan adamlar okadar atiyor birilerini hirsizla suclamadan evvel hatayi önce kendinde araman senin buradaki hatan süphelendiyin zaman polisi cagirmaman olmus cogu depolar 60 70 litre liktir ama cogunlukla bitmeden yakit aldigimiz icin 50 55 litrede depo dolar
    ama bazi zamanlar vardir kuruyasiya kadar idare ederiz sanada öyle bir zamanda denk gelmis olabilir zaten araba fabrikalari her model icin bir standart depolari vardir senin ve benzinci nedediyi önemli deyil
    senin deponun büyüklüyü deyil fabrikanin standarti önemli aklinda bulunsun ilerde ayni sorunla karsilasirsan hemen polis cagir onlar inceler
    amacim seni elestirmek deyil hakini araman icin tavsiye belki benzer konulardada baska arkadaslar icin tecrübe olur saygilar

10. saban ars üyemize teşekkür edenler:

11. İndir #7
    Yeni Üye kanarya1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    134
    30
    Teşekkür
    13 Mesaj

ilerde daha ucuzlar nezaman avrupa araba sirketleri elektroarabaya gecince Petrol devri kapancak ozaman merak ediyorum arablar ne yapcak kral filan kalmicak piyasada

12. İndir #8
    Uzman Üye kozlu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3.686
    417
    Teşekkür
    211 Mesaj

Benim Basima geldi Benzin kapagi contasi yirtilmis onda sizdiriyodu bir kontrol esin ben deistim asiri fark etti inanamadim

13. İndir #9
    Uzman Üye kozlu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3.686
    417
    Teşekkür
    211 Mesaj

Benzin doldrmayi birakinca asa yukari bi 6-7 saniye sonra uaten dolduramassin sifirlamanan alakasi yok zaten pompa basmas

Konu kozlu67 tarafından (28.04.20 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.

14. kozlu67 üyemize teşekkür edenler:

15. İndir #10
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

..ham petrol fiatlari politik,maksatli olarak dusuruluyor zannediyorum,yani buyuk devletler arasinda buyuk siyasi oyunlar oynandigini tahmin ediyorum.
    ..bizim buralarda petrol urunleri pek kar birakmadigi icin self servis olur,ofisde bir adam oturur,pompaya araba yanastigi zaman pompayi calistirir,sahis arabasini kendi doldurup ofise gidip parasini oder...

....pazartesi baktim benzin 0,85 e inmis hadi biraz alayim dedim ,depo 3/4 dolu,iyi kaliteli benzin kullaniyorum 11,00 dolarlik benzin aldim iceri gittim elimde 20 dolar,adam kusura bakma nakit para almiyoruz dedi, neyse debit kartim var onla odedim.virus dolayisiyla bir cok is yerlerinin kasiyer bolumlerine cam koruyucu konulmus,oksuruk ve hapsirikla bir sey bulasmasin diye..

..elektrikli arabalar simdilik kucuk motorlu kucuk capli arabalara uygulaniyor,ilerdeki yillarda TIR lara filan uygulanirmi bilemem,,,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)