2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: merhaba cavusum...

1. İndir #1
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

merhaba cavusum...

..turkiyede bir alman firmasinda memur olarak calisiyordum,seflerin cogu ya almanyada okumus,ya-da almanyada bulunmus kimselerdi,eh australya isi oldu,gidecegim zaman yaklasti,bir muhendis arkadas vardi,bak arkadasim yabancilar temiz giyimli insanlari cok severler,gittigin yerde takim elbiseni kiravatini sakin unutma gibi tavsiyede bulundu,ofis isi yapiyoruz zaten cogu zaman kiravatli calisiriz.

.....gun geldi australyaya geldim,anaaa ne kiravatli gezen var ne de takim elbiseli,birde mevsim tam yazdi,kiminin ayaginda tokyo terlik,ayaklarinda kisa bir sort veya pantolon,galiba bizim kravatlari atacagiz diye dusundum,yeni geldik sehiri gezmek tanimak istiyorum,pazar sabahiydi,guzel guzel giyindik,ben ceketimi giydim kravatimi taktim ve trenle sydney sehir merkezine indik, biraz dolastik,ilerde meshur sydney liman koprusu var,hadi bakalim biraz altina gidip kopruyu yakindan gorelim diye,bayirli bir sokaga girdik,hatun ve birde cocuk var, bakiyorum bazi insanlar temiz giyimli kravatli filan yukari dogru gidiyorlar,,,, hah iste kravatli insanda gordum diye sevindim,bayirin sonuna geldik ondan sonra bayir asagi inecegiz,bir kapinin biraz gerisinde yine iyi giyimli yaslari 40-ile 50 arasi bir adam duruyor,tam onune geldim, adam o merhaba my sergeant dedi,( askerde cavuslara astsubaylara sergeant denir,) ve elini uzatti,tanimadinizmi ben vietnamdan john dedi,allah allah benim vietnamda ne isim var yavu diye dusurken,ozur dilerim ben vietnam savaslarinda bulunmadim dedim, adam bu kadardami benzerlik olur dedi,yeni australiyiz adamin soylediklerini dogru durust anlamiyorum ama....neyse adama merhaba deyip yola devam etmek istedim, adam yine afedersiniz biraz bozuk paraniz varmi dedi,galiba bir dolar verdim tesekkur etti,biraz ilerdede kilise varmis,giyinmis kusanmis insanlar pazar ayinine gidiyorlarmis.

....biraz ilerde hatun bekliyor, ya adam ne istiyor senden diye sorunca,bende vietnamda beraber savasmistik, asker arkadasim dedim, adam da modern dilenciymis kiliseye yakin yerde halktan bozuk para isteyip yolunu buluyormus.

2. 2 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Cevap: merhaba cavusum...

amerikadan biraz daha devam edelim..
    ....bir amerika gezimde newyork sehrinede gittim,manhattan bolgesinde kaldim,yakin muhitlere gittim,meshur hurriyet abidesi vardir,buraya gelmisken onu gormeden gitmek olmaz dedik,ama nerden ve nasil gidecegimi bilmiyorum,otel 7.inci cadde uzerinde, cikyik yurumeye basladik,karsida,infomasyon ofisini gordum,gittik,guler yuzlu asyali bir bayan karsiladi,dedim hurriyet abidesine gitmek istiyorum,,,br harita cikardi,abidenin nerde oldugunu anlatti,bir iki istasyonunu uzerini cizdi ve haritayi bize verdi....cok yakinda newyork metrosu varmis,yukarda istyasyon filan gozukmuyor,yer altindaymis,eh istasyona geldik.
    ...bilet gisesi yok,bilet makinesi var,simdilerde dunyanin bir cok ulkesinde bu makineler kullaniliyor,ister nakit para at ister kard kullan,makineye yabanciyim,yaklastim bakiyorum,istasyon bombos,makinenin yakininda afro amerikan bayan var,size yardim edebilirmiyim dedi,gidecegim istasyonun ismini soyledim,gidis donus bilet alacagim dedim, kadin hemen dugmelere basti ve 10 dolari buraya at dedi, 10 dolari attik makineye,biletler dustu,geriyede 1,dolar dustu,kadin bozuk parayi alabilirmiyim dedi,al dedik bir dolari da ona hediye ettik,kadinda oyle yolunu buluyormus.

....iki gun sonrada ikiz kulelerin oldugu parka gidelim dedim yine istasyona geldik,baktim bizimki yine orda,ikiz kulelere en yakin istasyona bilet ayarla dedim,attik parayi biletleri aldik,bu sefer,kadin sormadan bir dolar bahsis verdim....

4. sir.altan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)