1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Altan iyisin degilmi

1. İndir #1
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Altan iyisin degilmi

...insanlar yaslandikca eskileri hatirlarlar ve hey be ne gunlerdi o gunler der,gecmisi acisiyla tatlisiyla sevinciyle uzuntusuyle anmak iyidir.

..bu gun bende biraz eskilere gideyim dedim...en son calistigim is bir belediye isiydi, bir nevi insaat bolugu diyeyim, bakim tamir temizlik,bizim kisimda belediyelerin binalarini temizlemek oluyordu,binalari,kucuk salonlari kutuphaneleri olan bir belediye,iyi caisirim sef beni tuttu,arkasindan bicaklamiyacagima inandi.adam kalp hastasi 10 kisilik guruba bakiyor arasira hastalaniyor,isleri en iyi bilen benim , hadi sen sefin yerine bak diyorlar,kadro filan yok ama sefin asistani olduk,zaman zaman ofisde zaman zaman disarda calisiyorum....bizlerle calisan marangozlar,sucular,boyacilar var,elektrikci var nerde ariza varsa kosuyorlar, bunlarin sefi ayrildi,isi benim sefe verdiler,ben pek sanatkarlara karismiyorum,kendi gurubuma bakiyorum,bir zaman boyle gitti...bir gun sef agir bir kalp krizi gecirdi cok iyi adamdi,eh sef george bir kac ay ise gelmiyecek.....marangozlar sanatkarlar bizim gurup sanki kirli duzine gibi,belediyeden kolay kolay adam atmazlar,sendika kuvvetli,adamlara laf gecirmek zor oluyor....hele benim temizlikciler tam allahlik adami arkadan bicaklamaya bire birler,suraya git dersin baska yere giderler.

....yasli bir marangoz vardi adi jeff,depo sefi jeff i cagirip george gelene kadar bu islere sen bak, altanda sana her hususta yardimci olacak dedi...tamam dedik jeff insaat bolugunu yonetmeye basladi,bir hafta iyi gittik,jeff iyi marangoz ama isci yonetmesi hakkinda hic bilgisi yok.ikinci hafta sonuydu, pazar gunu evdeyim,bir telefon geldi jeff in hanimiymis, altan bey size bildireyim jeff pazartesi gunu ise gelemiyecek, cunku kalp krizi gecirdi bu anda hastanede yogun bakimda dedi,kadina gecmis olsun dedim, bildigim bir iki kisiyede ben bildirdim..
    .....pazartesi ise gittim bu sefer beni cagirdilar bir kac gun bu isleri sen idare et dediler,ya ben bu adamlara laf geciremem ama istiyorsaniz okay dedim....depo dedigimiz yer buyuk, bir kac kismi var yuruyorum onume gelen hey altan nasilsin iyimisin kalbin filan okay mi diyorlar... 500-600 mt otede ana belediye binasi var,bana anahtar verilmisti her kapidan girip cikiyorum, beni taniyanlar soyle bir bakip hey altan nasilsin iyimisin,kalbin okay mi aman kendine dikkat et diyorlar,.bir hafta gecmeden sanatkarlarin basina bir adam kiraladilar bende yukten kurtuldum,george geri donmedi,jeff dondu isi birakti,bir kac ay sonra bende 60 yasima girdim ve isi biraktim..

.....bazi yerlerde insan yonetmek cok zordur, turkiyede isler degisiktir adami kapi onune birakirlar,burda 3 ihtar verilecek,ondan sonra belki baska is teklif edilecek, yada tazminati verilip cikarilacak,turkiye gibi mudur bey efendim filan yoktur herkes herkese ismiyle hitap eder,
    ....isci gelip mudurun masasi uzerine oturur,,belediyelerde memurlari atabiliyorlar yada zor yokuslara surup istifaya zorliyabiliyorlar ama iscilere geldimi cok fazla bir sey yapamiyorlar....belediyedende bana bir bas agrisi miras kaldi,isi biraktiktan sonra 10 seneye yakin devam etti, gitti zannediyorum ama basimin bir kosesinde hazir bekliyor,en ufak bir seye canim SIKILDIGI an hemen ortaya cikiyor,bir iki panadol alip gecistiriyorum.doktorum bir ilac vermisti ama alinca uyku getiriyor,biraz kullandim sonra biraktim.

baskalarinin isinde calistigimiz muddetce basimizda bir beyaz sef vardir.kalin saglicakla...konu kurallara uymazsa yoneticiler silebilirler.

2. 3 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)