3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Ihtiyaç sahipleri...

1. İndir #1
    Administrator garaveli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    15.563
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    94.060
    Teşekkür
    5.547 Mesaj

Ihtiyaç sahipleri...

Ihtiyaç sahipleri...
    Çoğu zaman alış verişimizi büyük marketlerden yaparız.
    Gözümüzden kaçan muhterem insanlarda var.

Bunlar pazarlarda veya eline torbalar almış sokaklarda bir şeyler satmaya çalışıyor.
    Bunlar çoğu zaman çok zor şartlarda ev geçindiren muhterem insanlardır.

Her gördüğümde ellerindeki ürünleri satın alırım ve yeniden kendilerine hediye ederim, böylece aynı ürünü birkaç defa satarak geçimini sağlamak için bir nebze yardım etmiş olurum.
    Bunu burda reklam amacı söylemiyorum.
    Hiç değilse yapacağınız alış verişin bir kısmını bu güzel insanlardan yapın demek istedim.

Ihtiyaç sahiplerinin duaları etkilidir, benden söylemesi.

2. 14 kişi bu mesaj için garaveli üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Uzman Üye sakarya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14.150
    1.052
    Teşekkür
    247 Mesaj

Cevap: Ihtiyaç sahipleri...

Değerli Garaveli Üstadım,Çok güzel bir konuya değinmişsin.Tabiiki yardım etmek yardımlaşmak çok güzel bir şey.Fakat benim için önemli olan yardımın nereye gideceği,Maalesef bu yardım konularında çok suistimal olayları oluyor.Bazıları Fakirliği Meslek edinmişler.Dilenciliği meslek edinmişler benim demek istediğim bu insanların Ayırt edilmesi.Kısacası duygu sömürüsüne Fırsat vermemek .Gerçekten ihtiyacı olanlara yardım etmek çok güzel bir şey,bende imkanım dahilinde yardım ediyorum.Kısacası ihtiyacı olanlara yardım edelim.Bu işin Ticaretini yapanlara değil.Önemli olan yaptığınız yardımın nereye gittiğini bilmek bence çok önemli.Hiç unutmuyorum Bursada Zabıtanın yaptığı bir Kontrolde dilencinin üzerine Kayıtlı 10 (on) Tane Daire çıkmıştı.
    Saygılarımla

4. sakarya54 üyemize teşekkür edenler:

5. İndir #3
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Cevap: Ihtiyaç sahipleri...

..bizde hayir dernelkleri vardir,bunlarin magazalari vardir.esya ve elbise cinsinden kulanilacak durumda olanlari hep bu kurumlara birakirim,yuruyus yaparim bazen insanlar kapi onlerine esya cikarirlar,bakarim verilecek durumda olan varsa alir hayir kurumuna veririm....

..turkiyede tatildeyken geziyorum,bir duvar kenarinda yasli bir adam var,bazen turkiyede yasiyan insanlarin yaslarini tahmin etmek zordur,saci sakalina karismis adam,abi mi deriz amca mi deriz,bazen dusunurum bu adam acaba benden yaslimidir genc midir diye..duvar dibine oturan adam onune 5-6 tesbih koymus,7-8 tane tesbihim var ihtiyacim yok,dayi tesbihleri kaca satiyorsun diye sordum adam 5 lira dedi,ihtiyac yok ama garibana yardim olsun diye aldim bir tesbih.yaw adam 5 tane tesbih satsa ne kazanacak diye dusunurum.adamin belki kazanacagi bir kac lira o gunku ekmek parasi olacaktir.
    ..hayir yapmak iyidir,yurt disinda yasadigim icin bayramlarda fitre parami goturur cocuk hastanesine bagislarim,torunum hastalanmisti bir hafta hastanede kalmisti,bu arada her gun gittik,oyle hasta bebeler gordumki icim parcalandi,bebe dogarken ozurlu doguyor,en azindan fitre param bu cocuklara gitsin derim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)