Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Whatsapp hangi bilgileri topluyor ve nasıl kullanıyor

1. İndir #11
    Super Moderator Nrw27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    15.608
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    232.890
    Teşekkür
    12.709 Mesaj

Cevap: Whatsapp hangi bilgileri topluyor ve nasıl kullanıyor

Videoyu İzlemek İçin Görüntü Üzerine Tıklayınız

2. 4 kişi bu mesaj için Nrw27 üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #12
    Moderator TamBirOsmanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    24.181
    129.772
    Teşekkür
    11.297 Mesaj

Hayır, silmiyorlar. Avusturyalı avukat silmesine rağmen facebook da hala kayıt olan belgelerini istemişti. TV de gösteriler, kalın kitap kadar doküman vardı elinde.

Şahsım için yazıyorum (güya avrupa için yeni gelen kurallar geçerli olamayacak yazmislardi):
    bana dün whatsapp'den bu yeni kural için mesaj geldi, ben ertele dedim. Ama kesin cevap verme zamanı gelince ben bu appi silerim.

Bunu demin okudum:

«Wer den mit Abstand verbreitetsten Messenger der Welt öffnet, sieht einen Hinweis: "Whatsapp aktualisiert seine Nutzungsbedingungen und seine Datenschutzrichtlinie." Wer den Änderungen nicht bis zum 8. Februar zustimmt, wird ausgesperrt.

Seitdem herrscht im Netz große Aufregung: Nutzerinnen und Nutzer verkünden in sozialen Medien, dass sie ihre Accounts löschen wollen. Auch deutsche Medien warnen, dass Whatsapp sich das Einverständnis abhole, um Daten mit dem Mutterkonzern Facebook zu teilen - angeblich auch für Werbezwecke. Doch zumindest für Menschen in der Europäischen Union sind die Änderungen gar nicht so gravierend.

Tatsächlich ergänzt Whatsapp nur Informationen, auf welcher Rechtsgrundlage es Daten verarbeitet, und überarbeitet einige Passagen zur Kommunikation mit Unternehmen. Die Verwirrung entstand wohl, weil Whatsapp unterschiedliche Versionen seiner Nutzungsbedingungen und Datenschutzrichtlinie bereitstellt: jeweils eine für die europäische Region und eine für Menschen im Rest der Welt - wobei letztere auch auf Deutsch vorliegen, was die Verwechslungsgefahr zusätzlich erhöht.»

Kaynak: https://www.sueddeutsche.de/digital/...eema-1.5168755

Konu TamBirOsmanli tarafından (10.01.21 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi bu mesaj için TamBirOsmanli üyemize teşekkür etmiş

5. İndir #13
    Kıdemli Üye Mustafa200222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    487
    193
    Teşekkür
    105 Mesaj

Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    millet oldugu gibi Telegrama geciyor,bakiyorum benim whatchepten bir sürü arkadaslar telegram kurmus,böyle giderse whatchep topu atar,kimse kalmaz orada.
    Bip türk mali kullanalim kullanmasina da nedense bizim Türkler işini hiç de sağlam yapmiyor. 2gündür ugrasiyorum.kode gelsin diye gelmiyor 90 saniye bekliyorsun nafile. Sonra arama ile gelsin yapinca oldu.ne zaman adam oluruz. İşimizi dürüst sağlam yapinca. Telegramm dan hariç çok kişi signal da kullanıyormuş. Bana 2.3 kişi ile grub konusmasi yapabilecegim bir program lazim (wahpsap dan baska) bilen varsa yazsin lütfen..düzeltme. Dedi indirdim türk mali ama hepsi ingilizce arama yapiyorsun interneti yok diyor ariyamiyorsun dandik dandik isler yapiyor bu bizim Türkler Hangi bir işimiz saglamki ? Düzeltme Bip de grup konusmasi var ve wahpsap gibi kaliteli görüntü ses kalitesi süper .4 kisi gurub cok güzel konusuluyor. (Telegramm videolu konuşmalar tam anlasilmiyor rahasiz verici. Video Grube konusma olanagida yok bilginize)

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk

Konu Mustafa200222 tarafından (10.01.21 Saat 11:03 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi bu mesaj için Mustafa200222 üyemize teşekkür etmiş

7. İndir #14
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

valla whatsaap i ben sahsen türkiye de telefon etmek icin kulaniyorum
    pekte gizli sakli paylasim yapmiyorum
    artik bu yazilimlar aralarinda savas yapiyorlar ne kullanirsan kullan istersen pc kullan veriler disk e yazildimi silinmiyor kalici olarak hep var
    örnek verecek olursak bilgisayarimiza fdisk yapip silsekte bazi programlar sayasinde yine görünür kurtarilir bicimde kaliyor
    ama türkkiyede bu tip yazilimlar cogu parali ve ister hemde bayagi parali
    bir zamanlar mozilla icin de yandex wardi inanin yüklemekten korkar oldum bir daha cok saldiriya maruz kaliyorlar rakip ler tarafinda
    birde asiri reglam geliyor virus gibiydiler
    veri güvenliyi desen zaten isteyen bir sekilde aliyor alacagini ister resmi makamlar araciligiyla ister baska yollardan
    yani bir digital paylasim varsa oluyor su ab ile türkiye arasindaki veri paylasimi gibi pekasus bile bunu yapiyor
    gecen sene bir sigorta sirkitine adresime varincaya kadar vermisler üc defa reglem geldi tehtit bibi yok yeni eltirikli bisikletler yayaya carparsa kranken kase karsilamiyor sigorta yap diye bunun yerlisi yabancisi yok kisacasi güvende deyiliz bizler hertürlü fedakarlik yapiyoruz ama bir bakiyorsun manset oluveriyorsun bak önümüzdeki yillarda kac gürbetci veri paylasimi yüzünden ceza alacak
    kara paralari bulalim derken ak alin terini b...cevirecekler sen para kazanirken vergini vererek tasarruf ediyorsun yillar sonra yine senden vergi isteyecekler eigene kapital altindan
    sosyal medyada simdi diyorlar yok asinin icinde cip var ne asisi be cip lenmedik hic bir yerimiz kalmadi
    biri bizi gözetliyor oldu hayatimiz ya buna hic bulasmiyacaktik madem bulastik simdi katlanacagiz
    herkeze kolay gelsin

8. 4 kişi bu mesaj için saban ars üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)