Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Son dakika: Whatsapp'a Türkiye ve dünyadan ağır darbe! İnanılmaz rakam! Telegram, BiP...

1. İndir #11
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    4.296
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.343
    Teşekkür
    503 Mesaj

Cevap: Son dakika: Whatsapp'a Türkiye ve dünyadan ağır darbe! İnanılmaz rakam! Telegram, BiP...

ben whatsaap i sadece telefon görüsmesi icin kullaniyorum iyice zorlarlarsa alirim iki dandik andiroid bakarim keyfime ha tüm görüstüyüm
    arkadaslar silerse bende tabiki binde mecburen silerim okadar telefonla gizli sakli isim olmaz kaldiki okadar fazla mahremimide orda poylasmam herelde bunlar bir sirket savasi ve bizi istedikleri yere sürüklemeye calisiyorlar hepsi bu

2. İndir #12
    Yeni Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    208
    56
    Teşekkür
    18 Mesaj

Cevap: Son dakika: Whatsapp'a Türkiye ve dünyadan ağır darbe! İnanılmaz rakam! Telegram, BiP...

ALTERNATİF OLARAK GÖSTERİLEN TELEGRAM NE KADAR GÜVENLİ?
    WhatsApp’in son gizlilik sözleşmesinin ardından ülkemizde birçok kullanıcı bu duruma tepki göstermiş ve benzer bir uygulama olan Telegram kullanmaya başlayacağını duyurmuştu. Nitekim son günlerde Telegram’ın kayıtlarına göre milyonlarca yeni kullanıcı ile birlikte Telegram’ın aktif kullanıcı sayısı 500 milyona ulaşmıştı. Peki, WhatsApp’in verilerini korumayacağından endişe ederek Telegram’a geçen kullanıcıları neler bekliyor. Telegram, WhatsApp’tan daha mı güvenli? Şahin bu konuda şu yorumu yapıyor:
    “Şimdi farklı projeler var. Bazıları kapalı kaynak kod olarak oluşturuluyor ve bu projelerdeki veriler tamamen o şirkete ait. Ancak bazıları açık kaynak kod kullanıyor ve isteyen herkes bu kodlara ulaşabiliyor. Telegram öne çıktı, çok fazla özelliği var. Grup özelliğiyle 100 bin kişiye çıkabiliyorsunuz. Tabii ki bunların hepsinin bir bedeli var ve kapalı kaynak kodlu. Yani sunucuda ne çalışıyor hiçbir bilgimiz yok.”
    “GÜVENLİK AÇISINDAN EN DENGELİ UYGULAMA SİGNAL”
    Sözlerinin devamında güvenli iletişim kurmak isteyenlerin Telegram uygulamasından uzak durması gerektiğini aktaran Tamer Şahin uygulamanın uçtan uca şifreleme yapmadığını ve güvenlik açısından en dengeli uygulamanın signal olduğunu söylüyor.
    “Telegramda, kullanıcıdan kullanıcıya şifreleme yok ve bu WhatsApp’tan daha kötü bir durum. Yani Whatsapp; ‘Ben konuşmaları okuyamıyorum.’ diyor. Ancak Telegram’da konuşmalar okunabiliyor. Bu nedenle Signal kullanılabilir. Signal kullanılabilirlik ve güvenlik açısından en dengeli uygulama.”

Alinti

Konu xedox tarafından (17.01.21 Saat 12:54 ) değiştirilmiştir.

3. 3 kişi bu mesaj için xedox üyemize teşekkür etmiş

4. İndir #13
    Super Moderator Bixby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.899
    87.058
    Teşekkür
    12.454 Mesaj

Whatsaap'ın şu olayından önce Signal'in 10 milyon abonesi varmış.Telegram'ın ise 400 milyon.Güvenlik açısından yukarıda yazılanlar doğru olsa bile herkes en çok kullanılanın peşinden gider.

5. 2 kişi bu mesaj için Bixby üyemize teşekkür etmiş

6. İndir #14
    Moderator TamBirOsmanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    24.212
    129.797
    Teşekkür
    11.298 Mesaj

Güvenlik güzel bir konu. Eğer Tepeyran güvenilir olmasaydı, isis (daesh) bu appi kullanmazdı. Zaten haberlerde de söylediler yazılanlara ulaşılmıyor diye.
    Saban ars usta da yazmıştı, benim için de geçerli:
    saklı gizlim yok. Ama benim üzerime benim tüm bilgilerim üzerine üçüncü partilerden daha da fazla kazanması yerine daha iyi alternatifte giderim olur biter.

Threema ve Signal yanılmıyorsam serverleri EU da.
    Öncelikle Signal ve Telegram kullanın denildi. Jeton ama grev düştü, bu sefer Telegram güvenilir değil, Signal - hatta sundu de Threema kullanım deniliyor. Tabi, çünkü server ve app EU'nun elinde.
    Herkesin araştırıp kendisi için karar verilmeli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)