6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Trafik de siz nasilsiniz?

1. İndir #1
    Administrator garaveli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    15.563
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    94.065
    Teşekkür
    5.547 Mesaj

Trafik de siz nasilsiniz?

ALINTI

Bugun trafikte sellektör yapma kavgası yüzünden girdiği cezaevinden 13. yılında tahliye olmuş bir abi ile konuşma fırsatı buldum.
    2008 senesinde sellektör yapma tartışması üzerine bu abimiz ve başka bir kişi karşılıklı küfürleşiyor, daha sonra ikiside aracından iniyor karşı taraf ince bir sopayla yaklaşıyor. Diğeri de keser ile araçtan iniyor ve o an bir anlık sinirle kafasına vurması ile 8 saat sonra karşı taraf vefat ediyor. Ölüme sebep olan abi şunu söylüyor; O an münakaşaya girmek için hevesli davranmayıp yoluma baksaydım ve 2 ay sonra birisi bana "sen bundan iki ay önce trafikte böyle bir tartışma yaşamışsın" deseydi inan hatırlamazdım bile. Akılda yer bile tutmayacak bir mesele için 13 senem dört duvar arasında boşa gitti, ömrüm gitti..
    O gün o olaydan iki saat önce anaokuluna bıraktığım oğlum şimdi üniversiteye gidiyor ve ben onun en güzel zamanlarında, en çok yanında olmam gereken zamanlarda bir anlık öfke sebebiyle kapalı duvarlar arasında yıllarımı boşa heba ettim. Paraları olmadığı için eşimi ve çocuğumun sefalete mahkum ettim. Şu anda da hala ekonomik çöküntüdeyiz, iş de bulamıyorum. Özgürlüğünüze mal olacak herşeyden uzak durun, bir kötülük görmüş iseniz hukuki yolları tercih edin. Şu 3 günlük ömrü bir de parmaklık arkasına sığdırmayın. Bırakın hata yapan yapsın, sizin dövmenizle trafik kültürü düzelmeyecek ve trafikte hergün adam dövseniz günde 10 tane adam döversiniz belki de ölen taraf siz olursunuz.
    Trafikte kimseyle kavga etmeyin, mesele dayak atmak ya da kavgadan korkmak meselesi değil, haklı ve güçlü de olsanız sonu hüsran olabiliyor. Evinizden içeri girdiğinizde evladınıza, annenize, babanınza, eşinize özgürce sarılmanın verdiği keyif ya da hala yaşıyor olmanın güzelliği trafikte haklı olmaktan çok daha keyiflidir...

2. 10 kişi bu mesaj için garaveli üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Kıdemli Üye plein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25.125
    440
    Teşekkür
    123 Mesaj

Cevap: Trafik de siz nasilsiniz?

adamin biri hapse girmis kalacagi kogusa girince o kogusda daha once ceza almis olanlar o adama amca allah kurtarsin ne suc isledinde buraya dustun diye sormuslar adam cevap vermis evladim 15 saniye sapretseydim 24 yil ceza almayacaktim demis yani tabancanin tetigini cekmeseydim karsi tarafdaki adam olmeyecekti bende burda olmayacaktim demis allah herkese sabir versin

4. 5 kişi bu mesaj için plein üyemize teşekkür etmiş

5. İndir #3
    Kıdemli Üye claas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    493
    489
    Teşekkür
    130 Mesaj

Çok çahillik trafikde insan hata yapar buhatayı
    Karşıtaraf hoş görmeli bu şekilde olursa
    Hiçbir sorun olmaz sonuçda hepimiz
    İnsanız hata yapa biliriz.

6. 4 kişi bu mesaj için claas üyemize teşekkür etmiş

7. İndir #4
    Kıdemli Üye Lost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.251
    241
    Teşekkür
    85 Mesaj

malesef artik insanlarda anlayis ve hösgörü pek kalmamis

8. 3 kişi bu mesaj için Lost üyemize teşekkür etmiş

9. İndir #5
    Moderator TamBirOsmanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    24.181
    129.772
    Teşekkür
    11.297 Mesaj

Hocam trafik kavgası yüzünden bu sene izinde ( ve bunu şimdi böylesine yazmıyorum) 3 ayrı ayrı - adam demicem hayvan desem, hayvana ayıp etmiş olurum, 3 şahısı yanlız olsaydım Osmanlı tokatı dan geçirecektim.
    Millet ehliyetini piyangodan mi kazanıyor ney.
    Adam arabası ile bana çarpacak, korna bastım diye bana korna calamazsin diyor. Gözün kör mü dediğimde. Ağız kavgasına girdik. Dedim ya, yanlız olsaydım gecirirdim tokatı...

Neyse. Burda tanıdığım, saydığım bir oto ustası var, ona anlattım.
    Bana sakın ha, sakın dikkatli ol dedi
    Kendisi bu tür durumlarda haklısın abi diyip, o ortamdan ayrılıyor dediğine göre.
    Ben ben bunu yapamıyorum dedim. Dayak isterse seve seve atarım dayağı dedim.
    Bana neden haklısın abi deyip, ordan neden ayrılmasını nedenini böyle anlattı:

Bir kaç yıl evvel Türkiye'de iki Avusturyalı birbirini takip ediyor. Iki kişi sıla yolunda gidince birbirini gözden kaçırmaması için nasıl takip ettiklerini bilir.
    Bunların biri Türkiye'den bir otomobili geçiyor. Bu Türkiye'deki şahıs bunları park yerine kadar takip ediyor.
    Arkadaşım da o sırada orda dinlemiyor. Bir ara ateş sesi duydum, ve ne oldu diye ses gelen yere gitmiş. Her tarafta kan, araba iyice taranmış, 3 kişi bir aileden ölü.
    Burda ateş eden kişi aynen ateş ederek böyle söylemiş (Bu ara mermi kalmayınca başkaları tarafından tutulup, polise teslim ediliyor).
    Katil aynen böyle kendini savunmuş:
    "bu yurt dışından gelen yabancılar hep aynı. Arabaları ile gelip, istedikleri gibi kullanacaklarını sanıyorlar ".

Mantığa bak!
    Ve bu yüzden bir ailenin sonuna sebeb oldun.

Ya arkadaşlar, bu tür beyinsiz olan burda yok mu? Var.
    Ama bir ülkede bu kadar beyinsiz olan bir yer ben görmedim.
    Sıla yolu üzeri bu kadar ülkeden geçiyorsun, ama maalesef buna beyinsiz bizde.

Bana bu tür tartışmalara kesinlikle girme dedi.
    Ne diyeyim, ben kendime maalesef, özellikle bu tür örümcek beyinlere hakim olamıyorum.
    Herhalde bu tür düşüncemi tekrar ve tekrar gözden geçirmem gerekecek. Yoksa er yada geç pisi pisine bir de hapis görmek olur.
    Inanan kendine bu pisliklerin karşısında hâkim olmak zor.
    Işin daha da pis tarafı, 1 veya 2 örümcek beyinli değil ki...

10. 4 kişi bu mesaj için TamBirOsmanli üyemize teşekkür etmiş

11. İndir #6
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

..ne yazikki trafik canavari halen ulkemizde devam etmekte,yola cikan her surucu kendini hakli goruyor.yol istiyor,sellektor yapiyor.australya trafiginde kimse yol istemez,her caddenin surat limiti vardir,birisi korna calacaksa diger soferin tehlike icinde oldugunu anlatmak ve ikaz etmek icin korna calar.,bir zamanlar bir aile dostum vardi haftada bir gun bana gelirler, aksam saatleri tabi tavla kagit oynariz, saat 23, 00 den sonra vedalasiriz,colugu cocugu arabaya biner,ondan sonra kapinin onunden uzaklasirken adam kormaya basip veda eder,adami bir turlu huyundan vaz geciremedim...
    ...turkiyede her ev sahibi veya dukkan sahibi veya isleteni cadde onunu kendi nin sayip oraya asla araba parketmesine musaade etmiyorlar,bu yuzden cok kavgalar cikiyor....

.. eski oturdugum yerde yan komsumun arabalari coktu,kendi kapimin onu hic bos kalmiyordu ,birde gelen gidenleri,bir ara arabalarindan birini benim evin onune cekip 4-5 hafta birakti,,,,yakindaki karakola gittim ya bu adam boyle yapiyor ne yapmam lazim,kendim kendi kapimin onune arabami cekemiyorum dedim,polis komseri, vergi veren vatandas park yasagi olmiyan her yere parkeder bir sey yapamazsin,sakin satasma dedi.

12. sir.altan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)