2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Kurban Bağışı Yapabileceğiniz 10 Güvenilir Kurum

1. İndir #1
    Yeni Üye fatih.tepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    0
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    26
    Teşekkür
    6 Mesaj

Kurban Bağışı Yapabileceğiniz 10 Güvenilir Kurum

1. Vuslat
    2. İHH
    3. İDDEF
    4. Deniz Feneri
    5. İhlas Vakfı
    6. Kızılay
    7. Lösev
    8. Mehmetçik
    9. Beşir
    10. Cansuyu

2. fatih.tepe üyemize teşekkür edenler:

3. İndir #2
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    4.296
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Cevap: Kurban Bağışı Yapabileceğiniz 10 Güvenilir Kurum

benım sahsı fıkrım kurban nesılden nesıle aktarilan ve kendı elızle kesılıp cevredekı zoksulara dagıtılan bır ıbadettır
    kurban sarazda bıle kesılse bır lokma ekmeze muhtac zindanlarda curumeye terkedilmis mahkumlar vardir
    onun icin aman ben zengin semtlerinde oturuyorum burda herkez ete gark demek olayi kolayindan kaubullenmek tir kurban her müslümanin kendi eliyle kesilip idrak edileceyi bir ibadet deyil ve bu bagis sekli ibadeti yavas yavas unutturur ve gelecek nesillerde simdiki yeni nesiller gibi ay ben kan göremem ah ne yazik zavalli hayvani kesecekler moduna cekilir
    öyle ya getir yemek sepeti varken kalkip yemek pisirip yemek neyine az kalsin artik insanlarin yorulmasin diye ciyneyip agzina tutacak moduna girdik
    maksadim kimsenin tekerine tas koymak deyil ama bir müslümanin bilmesi gereken seyler vaktinde haca kendin git namazini kendin kil kurbanini kendin kes kisacasi sevap yaparsan cennetine günah paparsan kendin cehenemine
    git öyle vekaletle ibadet olmaz vekalet verdik deyipte kimse cehennemde kimsenin hatrina yanmaz
    gurbetciler cok iyi bilir vekaletle üzerlerine tapularda yediyi kazigi iyi bilirler adamlar babasina ogluna nici kaziklar attilar vekaletle ev arsa tarla bile alirken kaldiki bu dunya mali deyil ahiret isi kimseye güvenip ibadeti asmaya gelmez ahiret isi geri dönülmez bir yoldur tekrari asla olamaz bakkala borcunu unutsan aklina gelince ödersin vekalet verdiyin ödemese yine ödersin tabiki yasiyorsan ama ibadet öyle deyil kimseye unuttugun veya ödenmeyen ibadeti hatirlatan malesef olmuyor ve borctan dolayi hacizde gelmiyor yok kandirilidim altatildim gibi cark etmeler hic sökmez gibime geliyor simdiden kurban keseceklerin allah niyetlerini kabul eder simdiden amin

Konu saban ars tarafından (18.07.21 Saat 01:47 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)