3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Gurbetçilere Türkiye’den ev alma tüyoları

1. İndir #1
    Profesyonel Üye selo58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    3.273
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    26.373
    Teşekkür
    3.360 Mesaj

Gurbetçilere Türkiye’den ev alma tüyoları

gizli içerik barındırıyor Gizli içeriği görmek için 'Teşekkür' düğmesine tıklamanız gerekecek

Konu selo58 tarafından (27.11.18 Saat 10:16 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi bu mesaj için selo58 üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Cevap: Gurbetçilere Türkiye’den ev alma tüyoları

...daire almak cok hosda,kiracilarla ugrasmak cok zor, hele sizin yurt disinda yasadiginizi ogrenirlerse,gevserlerde gevserler.kiraci girer bir kac ay muntazam kira oder ondan sonra,yan cizmeye baslar kapisina gidersiniz aman hastam var aman ameliyat olacak,aman soyle aman boyle deyip sizi basindan atmaya calisir,mahkemeye gitmek kolay degildir,kiraci bir kac aylik kira parasini takar ve bir gece ansizin ceker gider,eve gidersiniz ohoooo karsiniza bir suru masraf cikar,tamir edip kiraya verirsiniz ondan sonra yine ayni hikaye devam eder,kendi basima gelenleri yaziyorum,sirf bu kiraci yuzunden bir kac daire sattim..
    ....avrupada calisip yasiyan insanlar icin turkiyede bir daireye sahip olmalari cok guzel bir sey,en azindan tatle geldikleri zaman kendi anahtarlariyla kapilarini acacak bir evleri olur.bazi insanlar icin avrupadan tatile gelip yakin akraba yaninda kalmak kolay olmaz,ana baba sag ise onlarin evlerinde kalip tatil gecirmek guzeldir,ama diger akrabalar icin biraz zor olur,tabiki u herkes icin degildir,bazi insanlar akrabalar birbirlerine cok tutkundurlar,problem olmaz,diger bir sekilde kalacaginiz evde ya bir yenge ya da eniste vardir,her kesin herkesle kafasi uyusmayabilir.
    .....bu gunlerde plandan daire alacak sahislarin cok dikkatli olmalari lazimdir,bazi seyler ters gidebiliyor, istanbulda cok yakin bir akrabam var 18 daireli bir apartmanda kendi daireleri var,kac senedir apartmani mutahite verelim diye dusunuyorlardi 18 degisik kafa,bir suru anlasmazliklar insaatci beyenmemekler,ve gecen yil bir fikir olup mutahit buldular anlasma yapildi,mutahit bir yil icinde insaati bitirecegini vaad etti bir yillik kira odemeyi kabul etti,18 dairenin yerine 30 a yakin daire yapilacakti,daire sahipleri kiraya cikti,binanin kapilari pencereleri sokuldu,bina kullanilmaz hale geldi,oyle boyle derken bir yil bitti insaatci isa baslamadi,bir kac ay evvelde daire sahiplerine kusura bakmayiniz ben iflas ettim,hem binayi yapamiyorum hemde kiranizi odeyemiyorum dedi....yakinim yasli emekli evinden oldu,oturdugu muhitte kiralar bir hayli pahali yani aldigi maasin yarisindan cogu kiraya gidecek, baska bir yerde kucuk bir yazligi vardi mecburen oraya tasinmaya mecbur oldu....artik yeni bir insaatci bulunacak popsunu opup aman bu insaati yap diyecekler..bu mutahit plandan daire sattiysa ve para aldiysa,bir cok kisiyide zarara ugratmistir.

4. 4 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

5. İndir #3
    Kıdemli Üye Mustafa200222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    487
    193
    Teşekkür
    105 Mesaj

Cevap: Gurbetçilere Türkiye’den ev alma tüyoları

Aynen Altan.abi türkiyede önüne.gelen Nina yapiyor.izim.orda.adam marketcilik.yapiyor az bir parasi insaata.baslamis. yaptiklari.evlerde.vur kac. Tugladan.sonra
    Suvada
    Yok.masraff. Alci yi sürüp.bitiriyorlar.isi. yAlitim.desen. yok. Yan komsunun.konustugunu.duyuyor. dikkatli olun.cevrenizdeki.vatandaslari .uyarin . Sira türkiyede batacak.olan. cok insaat.firmasi.düzgün.yapmamis firmasi.var. üstte selo ustanun.dedigi gibi arastirin.sözlesmel.yasanda. irsey cikmiyor. Türkiyede.kim kime.dumduma.

6. 3 kişi bu mesaj için Mustafa200222 üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler