8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

1. İndir #1
    Super Moderator tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    5.064
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    296.753
    Teşekkür
    10.413 Mesaj

Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

slm arkadaslar burayada ilk konu bana acmak nasip oluyor.

Benim asil sorum,benim bir arkadasin kizi alman vatandasi Türk vatandasi olan bir erkekle evlendi,bunlar burada anlasamadiklarindan dolayi ayrildilar.

Kizi simdi tekrar evlenmeyi düsünüyormus,yalniz simdi evlenecegi kiside Türk vatandasi oluyor,Türk kanunlarina göre kiz tekrar evlenemiyormus, kiz Türkiyede bosanip tekrar burada evlenebilirmis.

Aranizda konuya benzer duruma sahit olaniniz varmi? ne derece dogrudur,degerli cevaplarinizi bekliyorum.

saygilar

2. İndir #2
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Cevap: Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

selam bildiyim kadariyla bosanma islemi olan ülkeden bosanma kararini muhatap ülkeyede onaylatmasi lazim bu istar türkiye ister diyer dünya devlerleri farketmez bilmiyorum kanun hala türkiyede aynimi eskiden bosandiktan sonra bir yil gibi ciftlere evlenme yasagi vardi tabiki bu medeni kanunun yekisine verilmis nikah memurunun verdiyi evlilik cüzdani dahilinde bosananlar
    yani farzedelim nikah türkiyede veya konsoloslukta kiyildi bosanma davasi alman hukluk sisteminde onaylandi bunu tercümeli sekliyle türk konsolosluguna ve türkiyedeki ikamet adresindeki evlilik dairesine ibraz etirecek ki onlarinda haberi olsun
    yeni medeni halerinin yerlilik belgesini
    biz yabancilar diyelim yürtdisinda kendi cikarliliklarimiz dogrultusunda illagal olaylarla istem disi evlilik veya evlat edinmeler oldugu ve bununla beraber madur olan vatandasinida düsündügü icin devletlerimiz karsilikli istisarelerle bu gibi haksiz
    madurlarin kayirip kollanmasi icin cikarilmis yerinde ve dogru bir kararidir kimin kiminle nerde ve nezaman neler yaptigini devletlerimiz bilmesi bilgilendirilmesi amaciyla karsilikli muhatap kisilerden medeni haller tastiknamesi istemekte
    malesef ister alman ister türk olsun simdiki evlilikler taraflarin sorumluluklarinin farkinda olmadan ani evlilik kararlari vermesi
    evlendikten sonra gelisen olaylarla ayrilik karari vermesi geleceyinde mutsuzlugun tranvasini üstlenmis oluyorlar
    LAFI fazla uzatmadan herseyin yairlisi olmasi dileyiyle

3. İndir #3
    5.064
    296.753
    Teşekkür
    10.413 Mesaj

AW: Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

@saban ars

Kardes öncelikle cevabin icin tesekkür ediyorum,ilk mesajimda yazmayi unutmusum,Nikah burada almanyada oluyor ve alman resmi dairesinde kiyiliyor,yalniz erkek TC Konsoloslugundan evlenebilir diye kagat almis.

Anliyacagan bütün resmi isler alman makamlarinda oluyor.

saygilar

4. İndir #4
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Cevap: AW: Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

olsun farketmez mutlaka bosandigina dair bir belge almasi lazim ki yeni nikah kayitlara islensin aksi durumda türkiyede evli gözükebilir

5. İndir #5
    5.064
    296.753
    Teşekkür
    10.413 Mesaj

AW: Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

öyleymis, alman vatandasi olup alman evlendirme dairesinde nikah kiyilmis olsa dahi,tekrar Türk vatandasiyla evlenirse Türkiyeden bosanmis belgesi almasi gerekiyormus.

Bu benim mantigima pek sigmadi bundan dolayi buradan fikirlerinizi almak istedim,tekrsr tesekkür ediyorum.

6. İndir #6
    Yeni Üye Kontoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    102
    104
    Teşekkür
    9 Mesaj

Re: Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

Türk konsolosluğuna danışmasında fayda var
    Biz buradan ne söylesek yanlış olacak
    Çünkü hergün kanunlar değişmekte

7. İndir #7
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Cevap: Re: Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

arkadasim kanunlar nekadarda deyissede medeni kanun her ulkede aynidir cok eslilik yasakliülkeler bu medeni kanunlarla yönetilen tüm ülkeleri kapsar simdi sen almamyada biriyle evlendin bosandin türkiyedeki kanun lar kapsaminda nerden bilsin senin evli veya bekar oldugunu da kendi vatandasiyla evlenmesine musade etsin
    bu istenen belgeler kisinin özlük haklarini korumak icindir
    medeni kanunlarla yönetilen ülkelerde herkez kafasina göre bosanip evlenemez dogru olanida budur kendimize yapilmasi
    hos olmadigi gibi kasimizdakininde hoslanmadigi bir dürüm
    kaldiki baslikta konusu gecenler ücüde türk vatandasi nekadar alman vadandasligina gecsede
    zaten ilk evliliklerdede kisiler evlenmemis dahi olsa kimlik bilgileri saglik bilgileri istenir
    ondansonra evlenmelerine bir engel teskil etmediyi durumlarda evlene bilirler
    zaten istenen evrak i temin etmek cok zor bir silem deyil alman makamlarindan bosandigina dair bir evragi tercümeli birsekilde türkiye cümhüriyeti bagli bulundugu bas konsolosluga beyen etmek onlarda gerekli yerlere kaydini düsmesi
    olay bu kadar basit vatandaslik görevimiz dogumda evlenmede bosanmada ölüm halinde kaydinin yapilmasi
    ki bir daha yasar ne yasar ne yasamaz sakasi olmasin

gecenlerde nette soy agaciyla ilgili ilgic olaylar yasandi 1856 yilinda ölmüs vatandas yasiyor gözüküyor
    tabiki yasar ölümü bildirilmemis ailenin ihmalkarligi devlet ne yapsin hala günümüzde bile bu gibi olaylar israrla kayitlara islenmiyor sonrada ne kagidi diye sizlaniyoruz
    DOGDUYSA BOSANDIYSA ÖLDÜYSE BUNU DEVLETIMIZ BILMEK ZORUNDA NOKTA
    geride kalanlar ne yapiyorsa yapsin bunlar toplumsal yasamin bir olmazsa olmazi zor gelmesin belki gün gelir bizleri bir maduriyetten kurtarir
    yazdiklarim sadece bilögi amacli kimseyi yadirgamak deyil horlamak deyil sadece bilgi amacli
    öyle olur olmaz kimseyle evlenmeyin evlenirken her adimi takip edin türkiyede koca koca insanlar evlilik vaadiyle kandiriliyor nasil oluyordersen durum eksik evrak eksik bilgi gereksiz görülen islemler aslinda bizlerin güvencesi

Konu saban ars tarafından (25.02.18 Saat 02:33 ) değiştirilmiştir.

8. İndir #8
    5.064
    296.753
    Teşekkür
    10.413 Mesaj

Cevap: Alman vatandasi Evlenmis bosanmis hakkinda.

@saban ars

Kardesim bu güzel bilgilerdirmen icin sana tesekkür ediyorum,allah senden razi olsun.

forumda tesekkür butonu bulunmadigi icin bende yazi ile bildirmek istiyorum,tekrar tesekkür ederim,iyi forumlar diliyorum.

saygilar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)