Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Poşet parası vermemek için markete

1. İndir #21
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    4.296
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Cevap: Poşet parası vermemek için markete

sorun zaten eseyın markete gırıp poset parası boykot edmesı deyıl zaten hergun yuzlercesı gırıp cıkıyor market sahıbının aymazlıgı dıyelım ama bu ugulama bence sacma dunyanın her yerınde verdıyımız poset gıbı cöpe atılan 25 kr bunu cıkakaran bakanlık zaten cahıl zekalı bırı ben olsam bır cevre koruma fonunda toplanması ıcın üretıcı fırmadan 25kr bu posetı urununu paketleyen satıcıdan 25 kurus cevreye gelısı güzel atana 50 kr ödetırım
    fonda bırıken buparayla bunları dogadan toplamak ıcın ıscı alır toplatırım
    ama dunyanın heryerınde depozıte ıssızlık fonu deprem sıgortası vs ınsanlardan devlet kanalıyla toplanır
    ama nerdeyse %10 %20 amac deyer ada kalanı luzumsuz alanlarda yanı protokol yemeklerınde meze olur
    cunku bazı sevıyesız ınsanlar butür gereksız harcamalara meze dıye bılıyorlar
    bu memlekette gercek esek bulupta markete gıre bılıyorsa demekkı bu yıl esekler moda olacak bereket yagacak demektır
    mıllet vekılınden bakanına ve devlet bakanına son 50 yıda kımler yonettıyse hepsı kör taklıtı yaptılar bu memleketın havasını ormanını dagını suyunun ıcıne buyuk abtestını yaptılar yapmayada devem edıyorlar mıllet kokudan okadar rahatsız oluyorkı zaar genc nesılın parfumlerı memşaneyı aratmıyor bazen lazım oluyor kokunun geldıyı yöne bkıyorum ne hela var nede benzerı gelen genc allah ne verdıyse boca etmış üstune hey gıdı gunler nerde o behcelerı gül ınsanlarının gülsuyu kokusu sarmıs cennet ülke
    poset kadar deyerı yokmus demek bu vatanın gelen ıcıne edıyor gıden ıcıne

Konu saban ars tarafından (13.01.19 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir.

2. saban ars üyemize teşekkür edenler:

3. İndir #22
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

....bizde kucuk esnaf,dukkanlar manavlar kasaplar hala poset kullaniyorlar,ALDI.magazalari ve bir kac buyuk super market bedava poset vermiyor,bir cok insanlar bez market torbalari tasimaya alistilar,torbayi kasadara veriyorlar kasadar alinanlari torbaya dolduruyor.posetler parali olmasina ragmen,bir cok supermarketlerin markali torbalari sokaklarda ucuyor.
    ..plastik esyalarin cevreye zarar verdigi biliniyor,son bir yildir hukumet bazi bolgelere kucuk pet sise cam sise bazi karton drink kutulari alumunyum kutulari alma makineleri koydu vending machine diyoruz,simdi coluk cocuk evlerden cop bidonlarina sise atmiyorlar biraz birikince makineye atiyorlar tanesi 10 cent,makine kasa fisi veriyor,bu fisle yakindaki markete gidip para aliniyor.bende torunlar icin topluyorum.

4. sir.altan üyemize teşekkür edenler:

5. İndir #23
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Alıntı Tekzen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdisinda yillardir poset icin para isteniyor, Essekle Markete gideni görmedim.
    sen almanyayla türkiyeyi kiyaslamiyacaksin sebebine gelince atik konusunda almanya 50 yil önden gidiyor türkiyede almanya gibi rengli cöp toplama kovalari ev sahiplerine zimmetine versin köyler dahil aritma tesisleri kursun 25 kurus deyil 1 tl istesin bizim insanimiz boykot dedinmi hemen altinda hayinlik aramayakalkar orda bu var surda su var onlar niye esekle boykot etmiyor ayne almanyada posetler parali ama atik toplama 1 numara bunuda biliyormuyuz ozaman örnek verirken türkiye sinifindan örnek vermek yerinde olur almanya herseyde bizden cok önde isteyen kabullensin isteyen kabullenmesin almanyada oto yollar bedava bizde parali almanyada köprüler var bedava hic onlar otoyol parasi ödemiyor biz niye ödüyoruz diyen varmi yok bizde kuru kuruya plav yerken ayran varmi diyen olmaz lokmalar bogazina dugumlenir
    arkadaslar bu ulke hepimizin illaki birseyler isteniyorsa ülkenin vatandasi olarak ses cikarmak gerekir bizim millet cogunlugu biri tasi yuvarlar arkasindan kosar gideriz sen marketlerin ortagi deyilsin posete verilen para zenginin cebine girecek ülkeye ve cevreye zerre faydasi yok sanki türkiyeyi bir poset
    kirletiyor baskada birsey yok su siseleri yogur kaplari kasaplardaki et köpükleri insaat atiklari tavuk hanelerin gelisi güzel cevreye atilip terkedilen diskilarikanalizasyon dan cikan ve ciktigi gibi akarsulara karisan atik sular cok faydali
    birakin bu isleri herkez herseyi kabullenecek diye bir kaide yok vatandas lik hakini kullaniyor adami gebertelimmi markete esekle girdi diye
    almanyada ciplak boykot edenleri görmezdenmi gelelim cevre icin yada nükleer atiklari 3 üncü devletlere transport ederken raylara kendini zincirleyenleri unuttunmu bende olsam bende boykot ederim abuk sabuk ödenen paralari ilk ciktigi zaman bizmi poset istedik bunlardan istemedik kendileri bedava verdiler simdi para istiyorlar bunlarin yaptigini ancak uyusturucu mafyalari yapiyor önce bedava sonra parali
    nereye gideceyi belli olmayan posete para falan veremem almanyadada vermiyorum illada bir tasima poseti lazimsa bos kartonlar ne gune duruyor
    onlari kullaniyorum

6. İndir #24
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....bizde kucuk esnaf,dukkanlar manavlar kasaplar hala poset kullaniyorlar,ALDI.magazalari ve bir kac buyuk super market bedava poset vermiyor,bir cok insanlar bez market torbalari tasimaya alistilar,torbayi kasadara veriyorlar kasadar alinanlari torbaya dolduruyor.posetler parali olmasina ragmen,bir cok supermarketlerin markali torbalari sokaklarda ucuyor.
    ..plastik esyalarin cevreye zarar verdigi biliniyor,son bir yildir hukumet bazi bolgelere kucuk pet sise cam sise bazi karton drink kutulari alumunyum kutulari alma makineleri koydu vending machine diyoruz,simdi coluk cocuk evlerden cop bidonlarina sise atmiyorlar biraz birikince makineye atiyorlar tanesi 10 cent,makine kasa fisi veriyor,bu fisle yakindaki markete gidip para aliniyor.bende torunlar icin topluyorum.
    hah iste cevre korumasi böyle olur madem adama zorla satiyorsun isi bittimi getirene parasini vereceksin diyelim senin paran cok rasgele attin buna para verseler ihtiyaci olana bir ekmek kapisi onlar toplar hadi türkiyede yasayanlari bir yere kadar anliyorum ya amerika görmüs avrupa görmüslere nedemeli hemen yapistiriyorlar avrupada bu var niye boykot etmiyorsun ama avrupada veya gelismis ülkelerde bunlarda var sen niye bunlarida görmüyorsun bir deli dumrul misali herkez herkeze kiziyor bagiriyor burda su var orda o var almanyada da ayni drink toplama makineleri var birikince aynen geri veri yorlar almanyada kisacasi avrupada da helacilar para aliyor ama 50 krusluk kahve kuponuda veriyorlar
    bu zaten para olayi deyil insanlari cevreye duyarli olmaya tesvik duvar olmaya deyil
    türkiyede mikroplarin arasinda yasaya yasaya artik ölümlerin %20 den fazlasi kanserden ölüyor mirasi bana kalacak diye kimsenin sesi cikmiyor
    insan cikarci olunca babasinin cenazesine cengi getirirmis insanimiz buna bezemeye basladi
    kiyaslamaya kalkarsak türkiyede cogu insan askere gidiyor gürbetciler de gitseye neye almiyorsunuz diye üzülsenize senin benim zamanimda askere gitmek bir onur gurur seref meselesiydi simdi seref öldü talih avrupaliya güldu

7. İndir #25
    Super Moderator tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5.064
    296.820
    Teşekkür
    10.413 Mesaj

saban ars,
    kardesim bu kadar yazi yaziyorsun,hic anlasilir bir yani yok,arada sirada virgün,nokta koyda yazilanlari iyi anlasilsin.

Yorumuna gelince, arkadasim yazdiklarinla sen kursunu kendi ayagina sikiyorsun,avrupa ile kiyaslamaya kalkarsan Türkiyede millet olarak yüz yilda gecse avrupaya uyum saglayamaz.

Basimizdakiler cok gayret ediyor avrupaya uyuma, yalniz insanimiz kesinlikle kendisinden bir yardimlasma cevre temizlikle ugrasmiyor.

Neymis efendim ben marketin reklamini yapiyorum poset bedava olucak,dünyada bu kadar sacma bir sey olamaz.

Bunun iki cözümü var,bir ya cantani alirsin gider alis verisini yaparsin,iki alisveris yaparken poset yada cantanin parasini verir alirsin,marketler sizin yakaniza yapismiyor poset alin diye,siz ihtiyaciniz oldugu icin aliyorsunuz,sana zorla bu poseti satil al diyorlarmi?

Sen neden alisveris yapiyorsun?ihtiyacin oldugundan,posetide satin alican ihtiyac dolayindan,kimse durup dururken fuzili bir sey almaz.

Insanlar cöp kutusunun yanindan geciyor yinede elindeki cöpü yere atiyor,uyarmaya kalksan adam üzerine yürüyor sana ne diye, dövmeye kalkiyor,bunlar avrupada olmuyor,seni bir defa uyardilarmi ikinciye kendin utaniyorsun atamiyorsun yere.

8. 2 kişi bu mesaj için tr-22 üyemize teşekkür etmiş

9. İndir #26
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

selam tr-22 kardes ne zaman böyle birseylere deyinmeye kalksam hemen nokta vırgül işine giriliyor ama ben okula giderken noktayla vırgül komedıyenlik yapıyordu bizlerle ilgilenemedi bu nokta vırgül ne zaman birilerini
    rahatsız eden konu olursa akıncı ustanın taktıyıydı
    konu gayet acık bır dandık poşet sadece marketen bedava veya parayla alınıp icını doldurup eve getırdıyımız
    ve bosalınca icini çöplerle doldurup yine çöpe attıgımız bır cesıt zerzevat zaten konuyu anlamiş olsaydın
    bedava verılen poşetı ne olur parayla sat a getırmezdın sankı parayla aldıgın aldı lıdl c&a poşetı yazmıyo reglam
    iceriyi yok nerde zenginin cebine hıtap eden birşey var getir yasayi aynı sıgara alkol akar yakıt vergılerı gıbı
    ozon tabakasını nasılsa sıgara ıcenler alkolalanlar ve araba kullananlar deliyor atom denemesı veya kımyasal madde üretenlerin günahı yok veya ülkede özellestırmeyle gelentaş ocakları yeterınce gelışımını tamamlanmada
    cıkarılan kömürlerın kabon ve kukut insanları bogan kömür dumanı cok masum öyle kanun cıkacaksa basıt
    ınsanlar ıcın basıt cözüm alkol sıgara bırde boşet türkıye ancak bukadarını anlayabılıyor basit ama etkıleyıcı
    konu poset deyıl berbat bır cevre kirliliyi .cevreci ülke olmak icin işe bedava verılen dandik bir poşetle başlamak dinlene dinlene adam dövmeye benzer bir tokat at bekle karsindaki senin ikinci tokatini bekleyecek salak olması lazim
    neyse tr-22 kardeş sen yıne anlamamışındır ama benım anlatıgımın önemı yok konuyu sendeyıl zaten kımse anlamadı eşek poşet deh deh duldul deh deh

10. İndir #27
    Super Moderator tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5.064
    296.820
    Teşekkür
    10.413 Mesaj

Benim nokta virgil takintim yok,yalniz yazilanlari takip ederken insanin basi dönüyor,yazdiklarin birbirine karisnca anlasilmasi güc oluyor.

Posete gelince,Televizyonlarda o kadar cok aciklama yapiliyorki sen hala anlamamissin,konuyu siyasete getirip hükümet yandaslarini zenginlestirmeye calisiyor,ben ne yapayim senin kafan almiyorsa?
    Zaten sizlerin amaciniz posete para vermek degil,cöp torbasi alicaginiz icin bu kadar yaygara yapiyorusnuz,maksadiniz cöp torbasina para vermemek..

Iki yil sonra posetlerin tamami yasaklanacak o zaman ne yapacaksin?

Yazinin altkismina gelince,avrupada bu saydiklarinin yarisi yasak,mesela almanya kömür ocaklari kapanali 20 yili gecti,zamani geldiginde Türkiyedede olacagini inaniyorum,dedigin gibi hepsi zehir saciyor.

Bir poset icin bu kadar yaygaralik yapanlar,birde kömür ocaklarini kapatirlarsa ne yaparlar? yorum sana.

Ya sana göre biz avrupadakiler bir sey bilmiyor,ama ne hikmetse her seyi bilen sizlersiniz.

Fazla uzatmanin anlami yok,sana iyi forumlar

Konu tr-22 tarafından (19.01.19 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir.

11. İndir #28
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

....bir iki sefer amerikanin california eyaletinde ve bir kac seferde hawaii eyaletinde bulundum,ne bir gida marketi ne de elbise ayakkabi giyim esyalari satan magazalar poset vermiyorlar yani plastik tamamen ortadan kalkmis, plastik,naylon yerine kagit torbalar kullaniliyor,gida marketleri kagit torba icin belki bir kac kurus aliyordur,giyim magazalari icin bir kac kurus muhim degildir,yani isi coktan cozmusler,ayrica pet siseler cam siseler,alumunyum kutular.geri donusum olarak toplaniyor,sokakta atilmis bos bir pet sise gormek cok nadirdir.
    ...turkiyede poset durumuna inaniyorumki millet kisa zamanda alisacaktir,benim cocuklugumda plastik yoktu,babamin bakkal dukkani vardi,gazete kagidindan kesekagidi kullanirdi,insanlarin bezden dikilmis torbalari vardi,pazara giderken onlari yanlarinda tasirlardi ayrica fileler vardi,sogan patates ve bazi meyvalar fileye konurdu..
    ....en basit sokaga atilan piller bile cevreye buyuk zarar veriyormus....artik alisverisler haftalik yapiliyor,haftada bir kac poset parasi vermenin pek keseye zarari olacagini zannetmiyorum.tasarruf seven insanlar ayni posetleri bir kac defa kullanabilirler,benim pantolonumun arka cebinde her zaman katlanmis bir poset bulunur.

12. sir.altan üyemize teşekkür edenler:

13. İndir #29
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....bir iki sefer amerikanin california eyaletinde ve bir kac seferde hawaii eyaletinde bulundum,ne bir gida marketi ne de elbise ayakkabi giyim esyalari satan magazalar poset vermiyorlar yani plastik tamamen ortadan kalkmis, plastik,naylon yerine kagit torbalar kullaniliyor,gida marketleri kagit torba icin belki bir kac kurus aliyordur,giyim magazalari icin bir kac kurus muhim degildir,yani isi coktan cozmusler,ayrica pet siseler cam siseler,alumunyum kutular.geri donusum olarak toplaniyor,sokakta atilmis bos bir pet sise gormek cok nadirdir.
    ...turkiyede poset durumuna inaniyorumki millet kisa zamanda alisacaktir,benim cocuklugumda plastik yoktu,babamin bakkal dukkani vardi,gazete kagidindan kesekagidi kullanirdi,insanlarin bezden dikilmis torbalari vardi,pazara giderken onlari yanlarinda tasirlardi ayrica fileler vardi,sogan patates ve bazi meyvalar fileye konurdu..
    ....en basit sokaga atilan piller bile cevreye buyuk zarar veriyormus....artik alisverisler haftalik yapiliyor,haftada bir kac poset parasi vermenin pek keseye zarari olacagini zannetmiyorum.tasarruf seven insanlar ayni posetleri bir kac defa kullanabilirler,benim pantolonumun arka cebinde her zaman katlanmis bir poset bulunur.

zaten anlamadigim cevreye zarar verilen esyalar paraylada olsa neden hala israrla kullanildigi birseyler zararli ise yasaklanmali
    bu plastik atiklar ülkemize girdigi zamanlar da karsi cikanlar oldu ve olduk ozamanlarda bizleri elestirenler oldu 1984 te yok kese kagidinda islaninca domatezler yere düsüyormüs birsürü yalakayla mücadele edildi bosu bosuna simdi okadar övdükleri plastik atklar tü kaka oldu akillari baslarina geldi kimsorarsa kendi kafalarindan yine uydurma yöntemler birseyler cevreyi kirletiyorsa paraylada satilsa bedavada verilse bizim insanimiz bunu birsekilde
    ortalik yere birakir cünkü türk lirasinin deyeri yerle bir kimse üc kurusun pesinde deyil
    bence poseten daha tehlikeli köpük bardak tabaklar isin daha vahimi toplu yemek davetlerinde dagitiliyor bir görsen rezalet
    ama bazi kisiler birseyleri cimbizle toplayip yazdiklarimiz zorlarina gidiyorki avru söyle avrupada buvar neden boykot etmiyorsunuz gibi laflar
    avrupa bizim ülkemiz deyil bende dogal olarak benimsemiyorum beni ilgilendiren ülkemin durumu isteselerde istemeselerde bunu ülkemizin geleceyi icin
    savunacagim ha faydasi olur olmaz ben fikrimin arkasindayim siyasi olarakta beni hic biri artik baglamiyor nedediklerinin benim icin zere önemi yok
    nasilsa birgün hepsi ayni cikarin arkasinda toplaniyorlar balikci önünde toplanan kedi gibi her kuyruk acisinda miyavlamalarindan artik gina geldi
    iki yüzlülükle herseye sahip olacaklarini saniyorlar
    bak yavas yavas tasima suyla deyirmenin dönmeyeceyini anlamaya basladilar gelisi güzel getirdikleri avrupanin boklari kokmaya basladi ellerinde patliyor filitreli yabanci sigarayida bu ülkeye aydin gecinenler getirdi simdi izmaritten gecilmiyor
    eskiden yemyesil alanlar beton yiginlariyla doldu bu istanbul basta mega kent dedikleri yerlerde naletli sehir görünümünde
    altan usta sadece bunlari eski yasli insanlar bilir cünkü yeni nesil sadece poset parasi derdinde eskiden bu ulkede hamurla yapistirip satilan gazeteden
    yapilan posetler vardi benmi ithal ettim naylon poset hammadesini simdi bedava olsun diyeyim
    cimbizi birakalimda küreklerle kepcelerle bu pislikleri bu pislikleri kaldiralim ki temizlik imandan gelir sözünün bir anlami olsun
    laf olsundiye klavyeden dökülen noktali virgülü kelimelerde kalmasin ki poset olmadanda esekle yük tasiyacak samanla beslenen bir eseyimiz olsun
    bez torba diyorlar da onu yapacak pamuk varmi türkiyede dokuma tezgahimi kaldi circir fabrikasimi kaldi yakinda seker arayacak pancar üretecek fabrikalarida arayacagiz onlarda diyerleri gibi kapitalizmin elinde yok olacaklar kagit fabrikalari gibi ay cicegi sadece trakyayla sinirli kaldi yag üreten atolyeler kapandi hayvanlara verilen kuspeler artik amerikanin pancarlarindan ithal ediliyor hayvan beslemek insan beslemekten pahaliya geliyor
    eskiden organik besinlerin atiklariyla besleniyorlardi meraya gitse tek atik plastik poset cikiyor migdelerinden
    türkiyede yolunda gitmeyen bir poset deyil hic birsey yolunda gitmiyor
    eskiden sener senerin lafi sindilerde tramp in agzinda satarinha bu köyü tehdidi yapa biliyor sinema replikleri bile simdi bizi korkutmak icin söylenen
    söz oldu

14. İndir #30
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=3UeGwKTDVR8:D

15. 2 kişi bu mesaj için saban ars üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)