1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: dursun la fadimenin sohbeti.

1. İndir #1
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

dursun la fadimenin sohbeti.

Dursunla-- fadimenin sohbet,i

….Dursun basi one egik dusunceli dusunceli fadimenin kapisinin onunden geciyordu,,fadime hemen kapiya cikip Hayrola dursun, cok dusuncelisin neyin var diye sordu,….Dursun:: sorma fadime, eve elektrik kablolari doseyecek, elektrikci aramaya gidiyorum dedi.,
    ….Fadime. ah dursun ah temel burda olsaydi hemen senin kablolarini doserdi, bilirim elektrik isinde tam onbes sene calismisligi var.
    …..Dursun: kiz fadime bana cok yakinda beton dokecek ustada lazim. Evin kenarlarina beton attiracagim bu islerden anlayan usta ariyorum,
    …..Fadime :: ah dursun kardesim aahhh, ne yazikki temel burda degil, burda olsaydi hemen senin betonunuda atardi betonculukta tam on sene calisti,
    …..Dursun,:: biliysin fadime ev yaptiriyoruz isde, birde pencere ve kapi yapacak marangoz ustasina ihtiyacim var, herkesin yanina yanasilinmiyor valla
    ..Fadime:: ah dursun ah. Gozu korolasi temel samsuna gitti iki ay sonra gelecek, burda olsaydi, senin kapilarinida pencecerelerinide bir cirpida yapardi, bilirim usta marangozdur, o islerde tam onbes sene calisti..
    ..Dursun.:: sadece marangozluklada bitmiyor, balkonlara merdivenlere demir parmaklik lazim, onlar icinde isden anliyan usta ariyorum.
    ..fadime.:: ah dursun agam ah, temel burda olsaydi, senin hemen demir islerini bir cirpida yapar bitirirdi, o islerde de tam 10 sene calisti cok tecrubelidir.
    ..Dursun :: ev yapmak bir kac ustayla olmuyor. Icerde ciniler dosenecek,disarda tuvalet borulari baglanacak,bir iki ustada bunlara lazim.
    .Fadime:: Temel lagimciliktan anlamaz ama fayans cini isi dersen uzerine yoktur, o islerdede tam onbes sene calisti.
    Dursun durur biraz basini kasir, sonra hesap yapmaya baslar,. 15 sene elektrikcilik +10 sene betonculuk = 25.+ 15 sene marangozluk= 40 +10 sene demir isleri =50 + 15 sene cini fayans isleri toplam 65 sene. Dursunun kafasi karisir, fadimeye doner, eger temel gercekten bu islerde calistiysa 80 yasinda olmali, sahi temel kac yasindadir fadime diye sorar,
    Fadime kasila kasila ; Benim temelim genctir, daha 39 yasinda der…Dursun kulaginin arkasini kasiyip fadimenin yanindan uzaklasir.

Sir.altan tarafindan yazilmistir.
    Okuyanlara tesekkurler.
    13 subat 2008

2. 3 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)