2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Cocukluğumuza gitmeye hazır mısınız ?

1. İndir #1
    Administrator garaveli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    15.563
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    94.056
    Teşekkür
    5.547 Mesaj

Cocukluğumuza gitmeye hazır mısınız ?

Herkese merhaba.
    Bugün çocukluğumuza gitmeye hazır mısınız ?
    Hadi o vakit çocukken arkadaşlarımızla bazen mahalle bazen okuldayken oynardık ama en çokta akşam olup mahallede oynamak isterdik.
    Cünkü gündüz pek eğlenceli olmazdı. Akşamları hava karanlık iken bambaşka eğlenceli oluyordu.
    Şimdiki çocuklar teknoloji başından kalkmadıkları için bilmezler .Bizim çocukluğumuzdaki oyunları hatta bazen oynadığımız oyunlarda tartışma çıkartırdık. Ne güzeldi o günler .Saklambaç oynar iken birçok arkadaşlarla toplanıp ya hadi sen duvara yumda başlayalım niye ben yumuyorum sen yum diye eğlenceli tartışma yapardık ve aramızda birisi tamam bu böyle olmayacak 10'na kadar sayıyacağım kim çıkarsa o yumacak itiraz yok hepimiz tamam derdik. Heyecanla beklerdik içimizde acaba kim yumacak derdik birisi çıkardı ve hadi sen yum biz saklanalım tamam sayıyorum duvara yuman arkadaş sayarken hepimiz saklanacak gizli yer arardık bir, iki, üç ve on sağ solun sobedir saklanmayan ebedir. Biraz yerimizden ayrılırdık baz en acaba sobe diyen olacak mı diye arkamıza bakardık bazense yerimizden hiç ayrılmadık hiç ayrılmadığımız içinde tatlı bir tartışma olurdu. Eee tabii akşam olunca mahalledeki tüm anneler çayını ve yiyecekleri hazırlayıp oturup koyu bir sohbet ederlerdi ellerinden hiç düşürmedikleri iğneler ipler olurdu Onlar boş oturmazlardı kimisi patik kimisi lif kimisi ise başörtürlerin kenarlarına oya yaparlardı. Insan eski çocukluk hallerini çok özlüyor bazen keşke büyümeseydik doya doya tadını çıkarabilseydik diyoruz. O güzel anılar hiç hafizadan silinmez insan geçmişe bakınca yüzündeki tebessüm oluşmaması imkansız. Şimdiki çocuklara sesleniyorum çocukluk hayatınızı yaşayın bizler o günlerimizi çok arıyoruz bırakın elinizdeki teknoloji olan her şeyi çıkın dışarıya oynayın arkadaşlarınızla parklara koşun eğlenin hem bugün sizin gününüz tüm çocukların ve ruhu çocuk olanların gününü kutlarım.

2. 2 kişi bu mesaj için garaveli üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Profesyonel Üye selo58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    3.273
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    26.373
    Teşekkür
    3.360 Mesaj

Cevap: Cocukluğumuza gitmeye hazır mısınız ?

Ustam Ailelerde suc cok.ya 1 yada 2 cocuk haliyle bunlarda yanliz kaliyor.eskiden sokaga cikdinmi kac arkadas olurduk.bana göre cocuklar yalniz ve yalniz yetisiyor.Haliylede cocuklar ya telefon yada computerde oyun oynuyor.bunlar benim sahsi fikrim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)