4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: TEST ! sorusu.CORONA Hk.

1. İndir #1
    Administrator ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    8.166
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    69.700
    Teşekkür
    17.340 Mesaj

TEST ! sorusu.CORONA Hk.

Selam Arkadaslar. Buraya yeni bir bilgilenme sorusu gibi bir konu aciyorum.Maksadim bu mel'un hastalik hakkinda ne gibi önlemler aldigimiza dair bilgiler edinmek ve önlemlerini arastirip bize ait kisimlari ile paylasmak.
    Ben sahsen Emekli olmam dolayisi ile disari alis verislere cok cikmiyorum,maskemi disarda hic cikarmiyorum,devamli enfeksiyon spreyleri kullaniyorum.Sizlerinde bu önlemler hakkinda yorum ve önerilerinizi ögrenmek isteriz.

2. 4 kişi bu mesaj için ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Cevap: TEST ! sorusu.CORONA Hk.

aynen bende emekli sayilirim bende sIK SIK disari cikmiyorum sadece zaruri hallerde disari cikiyorum marketlerde maskeyi takmayi ihmal etmiyorum gördügüm kadariyla benim bulundugum yerde herkez kurallara uyuyor sadece sokaklarda maske takmiyorum cünkü bulundugum sehir kücük insanlar yogun deyil 25bin nufuslu kasaba türkiyedede almanyadada kurallara minumum uyuyorum yalniz cok dezenfekten kullanmiyorum zaten yogun alkol icerikli maddeler cildi tahris ediyor mümkün oldukca sagasola dokunmadinmi veya agzina burnuna ellerini sürmedinmi bulas minumum seyiyeye iner birde maskesiz dolastigim zamanlar burnumdan nefes almaya özen gösteririm insan vucudunu viruslere karsi burundan salgilar aktigi icin burnumuz bir maskeleme yapiyor engüzeli tanidik tanimadik mesafe birakmak herseydende cok etkili herkeze saglikli günler

4. saban ars üyemize teşekkür edenler:

5. İndir #3
    Profesyonel Üye musti-28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3.557
    1.792
    Teşekkür
    446 Mesaj

ben ise devam ediyorum bugün hizli test yaptirdim negativ cikti is yerinden artik istiyorlar kendi güvenligimiz icin haftada 1 kere olursak memnun olcakmis patron ilerde calistigimiz yere test yapan kisi gelcekmis genelde alis verisimize gidiyoruz kalabalik ve kapali yerlerde maske takiyorum benim is arkadasimda positif cikti virus hanimindan gecmis hanimi genelde disari cikmaz büyük ihtimal alt komsusunda ailece corana yakalanmislar ondan gece bilir diyorlar su an arkadasinin haniminin durumu cok kötü nefes alamiyormus doktor ümidi kesmis heran hazirlikli olun diyormus arkadasin moreli cok kötü kendiside evden cikamiyor insallah kafayi yemez bizde elimizden geleni yapmaya calisiyoruz destek olarak ne careki elden fazla bi sey gelmiyor anlicaniz durumlar kötü almanya ne yazikki hala bekliyor aradan 1 sene gecti asi lari disari satiyor kendi insanlarini düsünmüyor saglik acisindan bu virusun nerden gelice belli degil evde kalsanda ayni disarda dolassanda insallah sonu gelir millet bi rahatlar

6. musti-28 üyemize teşekkür edenler:

7. İndir #4
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

Alıntı musti-28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ise devam ediyorum bugün hizli test yaptirdim negativ cikti is yerinden artik istiyorlar kendi güvenligimiz icin haftada 1 kere olursak memnun olcakmis patron ilerde calistigimiz yere test yapan kisi gelcekmis genelde alis verisimize gidiyoruz kalabalik ve kapali yerlerde maske takiyorum benim is arkadasimda positif cikti virus hanimindan gecmis hanimi genelde disari cikmaz büyük ihtimal alt komsusunda ailece corana yakalanmislar ondan gece bilir diyorlar su an arkadasinin haniminin durumu cok kötü nefes alamiyormus doktor ümidi kesmis heran hazirlikli olun diyormus arkadasin moreli cok kötü kendiside evden cikamiyor insallah kafayi yemez bizde elimizden geleni yapmaya calisiyoruz destek olarak ne careki elden fazla bi sey gelmiyor anlicaniz durumlar kötü almanya ne yazikki hala bekliyor aradan 1 sene gecti asi lari disari satiyor kendi insanlarini düsünmüyor saglik acisindan bu virusun nerden gelice belli degil evde kalsanda ayni disarda dolassanda insallah sonu gelir millet bi rahatlar

öncelikle gecmis olsun asil sorun herkez cevresiyle mesafeyi özelikle korumuyor hele hele tek basina yasamiyorsaniz bu mesefe kurali bazen böyle siz dikkat etseniz beraber yasadiginiz insanlarin da ayni dikkati
    göstermesi büyük önem tasiyor malesef ayni cati altinda yasayanla´rada mesafe koyamadigimiz icin sonuc bazen aci oluyor
    buda salginin ekmeyine yag sürüyor siz siz olun dikat edin ve sizle baraber yasadiginiz esinize cocugunuza mutlak sosyal mesafe kurallarina uymasini söyleyin ha dinlermi orasi baska
    canlilarin en büyük sorunu söz dinlemeden illada dediginden sasmamak insani encok inadi yipratir
    asi konusuna da gelirsek malesef dsö de bir kurali var minum miktarda asi dagitimini imtiaz göstermeden dünya devletleriyle ayni ölcülerde paylasmasi
    almanyanin türkiyenin bunda yapacagi bir ayricalik olamaz israil gibi minik bir devlet olsa almanya türkiye simdiye kadar nufusunun %90 i bitmisti örneyin asi sirketlerinin hepsinden nufusunun %10 payinin asisini alsa 5 asi sirketinden nufusunun % 50 si bitmis olur asi bir tarafa herkez tek bir gida ürününü tüketse 7 /8 milyarlik dünyaya yetisemez ham madde asi üretimi dagitimi zaman alir enaz 5 .6 yil gibi birzamana ihtiyaci var dunyanin asiyi kimin üretiyi deyil sanirsam adil birsekilde herkezin asiya ulasimi yillar alir

8. saban ars üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)