2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Allah'in hurmaya verdiği akilalmaz gizem.

1. İndir #1
    VİP asi50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.761
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    22.254
    Teşekkür
    2.559 Mesaj

Allah'in hurmaya verdiği akilalmaz gizem.

Açıklama

ALLAH'IN HURMAYA VERDİĞİ [video]https://youtu.b
    HURMA HAKKINDAKİ GERÇEKLERİ DUYDUĞUNUZDA KULAKLARINIZA İNANAMAYACAKSINIZ!

Az sonra sizlere hurma ile ilgili öyle şeyler anlatıcam ki bundan sonra ağzınıza hurma götürürken siz artık eski siz olmayacaksınız.
    Peygamberimiz as hurma ağacı ve hurma ile ilgili öyle ilginç bilgiler vermiş ki bizlere insan hayret etmeden duramıyor.
    Hurmanın ilk yaratılışından, dile gelip konuşmaya başlayan hurma kütüğüne,
    günde 3 tane hurma yerseniz ne olur gibi soruların yanıtlarından daha birçok enteresan olaya kadar birbirinden ilginç birçok bilgiyi bulacaksınız bu videoda.
    Hazırsanız başlayalım.

KAYNAKLAR;
    Nahl Suresi - 66
    Sizin için sağmal hayvanlarda da kesin olarak ibret vardır. Nitekim size hayvanın karnında, besin artıklarıyla kan arasında (oluşan), içenlere lezzet veren saf süt içiriyoruz.

Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm, hurma ile süte "atyabân" derdi yani "iki en güzel şey" demektir. (Hakim, el-Müstedrek 4/119)

Ebu Hureyre'den rivayetle; "Acve denen hurma cennetdendir ve zehire karşı şifadır." (Tirmızi,tıb 22

Hz. Aişe (RA)'dan rivayetle ; "Resulullah (sav) buyurdular ki: "(Medine'nin necd cihetinde yer alan) Aliye acvesinde şifa vardır. O sabahın ilk vaktinde (yenirse) panzehirdir."

Yine başka bir rivayette "Aç karnına hurma yiyiniz zira aç karnına yenen hurma asalakları öldürür." (Buhari,et'ime43; Müslim,et'ime 154)

Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurmuştu: "Mü`min, yaprağını hiç dökmeyen yeşil bir ağaca benzer." Halk falanca ağaç, fişmekanca ağaç diye taliminde bulundular, (fakat isabet ettiremediler). Ben, "Bu, hurma ağacıdır" demek istedim, ancak (yaşım küçük olduğu için) utandım. Sonra Hz. Peygamber (SAV): Bu hurma ağacıdır" diye açıkladı. (Ravi : İbnu Ömer (R.A))

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm), Ramazan bayramında, sayıca tek olan birkaç hurma yemedikçe namaza gitmezdi." (Buhârî, Îdeyn 4; Tirmizî, Salât 390, (543))

Hazret-i Âişe (ra) Validemiz der ki: "Yeni doğan çocuklar Resulullah'a (sallallahu aleyhi ve sellem) getirilirdi. O da onlara mübarek olmaları için dua eder ve ağzında yumuşattığı hurmanın suyunu çocuğun ağzına sıkardı." (Müslim: 2147)

Hz. Peygamber (SAV) şöyle buyurmuştu: "Mü`min, yaprağını hiç dökmeyen yeşil bir ağaca benzer." Halk falanca ağaç, fişmekanca ağaç diye taliminde bulundular, (fakat isabet ettiremediler). Ben, "Bu, hurma ağacıdır" demek istedim, ancak (yaşım küçük olduğu için) utandım. Sonra Hz. Peygamber (SAV): Bu hurma ağacıdır" diye açıkladı. (Ravi : İbnu Ömer (R.A))

Videoyu İzlemek İçin Görüntü Üzerine Tıklayınız

2. 2 kişi bu mesaj için asi50 üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Acemi Üye fenerliadnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    8.697
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    633
    Teşekkür
    72 Mesaj

Cevap: Allah'in hurmaya verdiği akilalmaz gizem.

SubhanAllah Rabbimin hikmetinden sual olunmaz

4. fenerliadnan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)