Bruce Lee Oyuncu Seçmelerinde (1965) ** Türkçe Altyazılı (Eng Subs)

Aslına bakılırsa hiçbir zaman çok büyük bir Bruce Lee hayranı olmadım, ancak daima, biraz da uzaktan uzağa, kendisine saygı ve hayranlık karışı bir sempatiyle baktım. Gördüğüm, görebildiğim kadarıyla, dünyaya dair bir görüşü olan, hayat hakkında şu veya bu şekilde kafa patlatmış ve daha da önemlisi buna tüm yüreğiyle ve samimi bir biçimde inanan insanlara karşı kendimi daima yakın bulmuşumdur. Bruce Lee söz konusu olunca da bu saflığı ve adanmışlığı görüyorum doğrusu.

Lee'nin henüz 24 yaşındayken, bir efsaneye dönüşmeden önce katıldığı 1965 tarihli oyuncu seçmelerinden kalma bu kaydı görünce, aslında tam olarak neyle karşılaşacağımı bilemeden izlemeye başladım. Birtakım direktifleri yerine getiren ruhsuz bir beden çıkabilirdi karşıma, yönetmene yaltaklanabilir veyahut korkuyla, heyecanla eli ayağına dolaşan bir genç olabilirdi. Ancak Lee, henüz bu yaşında bile kendine ve görüşlerine gönülden bağlanmış, ne yaptığını ve ne istediği bilen biri. Kung Fu'yu anlatıyor, "su felsefesinin" temellerini gösteriyor, günlük yaşama dair gözlemlerini aktarıyor. Üstelik bunları da yine büyük bir sıcakkanlılıkla yapıyor. Sanırım taşıdığı o "bilgece" hava asıl vurgulamak istediğim. Elbette yanılıyor olabilirim, ama çok az şeyi değiştirir sanırım bu.

Videoyu İzlemek İçin Görüntü Üzerine Tıklayınız