Videoyu İzlemek İçin Görüntü Üzerine Tıklayınız

Bahri Altaş Gökyüzünde Bölük Bölük Turnalar BOZLAKTÜRKÜNÜN SÖZLERİAman gökyüzünde bölük bölük turnalarHele yok mu gayretiniz aldı dert beni dert beniAman gece gündüz hayaline yeldiğim yeldiğimMecnun edip çöle vurdu dert beni of dert beni dert beniAman gece gündüz hayaline yeldiğim yeldiğimMecnun edip çöle vurdu dert beni of dert beni dert beni Aman bilmem hayal gibi bilmem düş gibi Geldi geçti Boran gibi kış gibi Şahin yuvasında yavru kuş gibi kuş gibi Eyvah bölük bölük böldü dert beni of dert beni Şahin yuvasında yavru kuş gibi kuş gibi Eyvah bölük bölük böldü dert beni of dert beni#bahrialtaş#gökyüzündebölükturnalar#bahrialtaşbozlakBahri Altaş kimdir nerelidir? Bahri altaş öldü mü? Bahri Altaş ne zaman öldü tufan Altaş babasıBahri Altaş, 1952 yılında Kırşehir'in Kaman ilçesinde dünyaya geldi. Babası abdallık gelenğinden gelen bir sanatçıydı. Bahri Altaş’ın amcası Çekiç Ali, Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş ustanın akrabalarıdır. Bahri Altaş aynı zamanda Hacı Taşan’ın kızı Pahalı Altaş (Taşan) ile evlidir. Bahri Altaş’ın bu evliliğinden 4 çocuğu olmuştur.3 oğlu 1 kızı dünyaya gelmiştir.Büyük oğlu Doğan Altaş Keman ustası ve aynı zamanda ritimcidir.Ortancılı oğlu Tufan Altaş Saz ve ses sanatçısı olup şu anda Türkiye’de ve yurt dışında büyük dinleyici kitlesi vardır.Küçük oğlu Serkan Altaş saz, ritm ve ses sanatçısıdır. Bahri Altaş genellikle Kırşehir’li olması nedeniyle BOZLAK türkülerini ağırlıklı olarak çalıp söylemektedir.Başlıca türkülerini söylediği sanatçılar, Muharrem Ertaş, Aşık Said, Çeki Ali, Hacı Taşan, Neşet Ertaş, Aşık Mahzuni Şerif türkülerini söylemiştir.Ayrıca Bahri Altaş, Karacaoğlan, Dadaloğlu, Yunus Emre gibi halk şairlerinden bestelenen türküleride söylemiştir.Bahri Altaş, 24.05.2018 tarihinde 66 yaşındaki Altaş, kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde yaşamını yitirdi