2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu

1. İndir #1
    Administrator garaveli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    15.636
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    94.263
    Teşekkür
    5.554 Mesaj

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde rakibi Mustafa Taş'ı mağlup eden Cengizhan Şimşek başpehlivan oldu. Er Meydanı’ndan başpehlivan çıkan Şimşek’e altın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu taktı.

Edirne’de bu yıl 661’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanlık finalinde Mustafa Taş ile Cengizhan Şimşek karşı karşıya geldi.

Finale Salih Dorum, Faruk Akkoyun, Osman Aynur, Hüseyin Gümüşalan ve Ertuğrul Dağdeviren’i yenerek çıkan Mustafa Taş ile finale Mederes Saltık, Orhan Okulu, Tanju Gemici ve İsmail Balaban’ı yenerek çıkan Cengizhan Şimşek arasındaki maç, karşılıklı hareketlerle geçti.

Güreşin ilerleyen dakikalarında hakem heyeti pasif güreşen ve güreşe katılmayan iki başpehlivana birer ihtar verdi. Normal süresi berabere biten müsabakada puanlamaya geçildi. Puanlama güreşinde 25 yaşındaki rakibi Mustafa Taş’ı yenen 26 yaşındaki Cengizhan Şimşek, Kırkpınar’ın bu yılki başpehlivanı oldu.

Başpehlivan Şimşek’e altın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu taktı.

FAVORİLER YARI FİNALİ GÖREMEDİ

Büyük sürprizlerin yaşandığı Kırkpınar'da favori olarak gösterilen Ali Gürbüz, Orhan Okulu, İsmail Koç, Mehmet Yeşil Yeşil, Recep Kara ve Fatih Atlı gibi isimler yarı finali göremeden elendi.

Yarı finale kalan tek altın kemerli şampiyon İsmail Balaban olurken Cengizhan Şimşek'e boyun eğerek finale yükselme şansını kaybetti.

ALİ GÜRBÜZ 'EBEDİ ALTIN KEMER'E VEDA ETTİ

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde erken final yaşandı.

Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil ile başpehlivan Ali Gürbüz, ikinci tur müsabakalarında kurada eşleşti. Peşrev çekmelerinin ardından her iki başpehlivan da, kıyasıya mücadele gerçekleştirdi. Normal sürenin dolmasının ardından puanlama sistemine geçildi. Yaklaşık 45 dakika süren mücadelede başpehlivan Yeşil Yeşil, ani atak yaparak Gürbüz’ü yendi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Başpehlivan Yeşil Yeşil ve sevenleri sevinç yaşarken, Gürbüz ise ebedi altın kemere veda etmenin hüznünü yaşadı. Gürbüz’ün sevenleri gözyaşlarına hakim olamadı.

2019 ve 2021 yıllarında Kırkpınar şampiyonu olan Gürbüz, bu yıl da şampiyon olsaydı ebedi altın kemeri sahibi olacaktı.

ORHAN OKULU VE MEHMET YEŞİL YEŞİL ÜÇÜNCÜ TURDA ELENDİ

Kırkpınar'da son iki yılın başpehlivanı Ali Gürbüz ve finalisti İsmail Koç’un 2'nci turda turnuvadan elenmesinin ardından 3'üncü turda da sürprizler yaşandı. Gürbüz’ü eleyen İsmail Yeşil Yeşil, Ertuğrul Dağdeviren’e altın puanla kaybederken, Orhan Okulu ise Cengizhan Şimşek’e kaybetti.

İSMAİL BALABAN YARI FİNALDE KAYBETTİ

Kırkpınar'da ikinci turda Yusuf Can Zeybek'i yenen üçüncü turdaki zorlu mücadelede ise Fatih Atlı'yı mağlup eden İsmail Balaban yarı finale adını yazdırdı.

Yarı final mücadelesinde 26 yaşındaki Cengizhan Şimşek'e mağlup olan İsmail Balaban şampiyonluk hayaline veda etti.

ŞABAN YILMAZ, HAKEM TRİBÜNÜNÜ BASTI

İkinci tur kura çekimlerinde başpehlivan Şaban Yılmaz ile Tanju Gemici eşleşti. Hakem heyeti tarafından Yılmaz’a önce sarı ardından kırmızı kart verildi. Zaman zaman gergin anların yaşandığı er meydanında, Başpehlivan Yılmaz, hakem heyetinin yanına çıkmak için demirlere tırmandı. Çevik Kuvvet polisleri yoğun güvenlik önlemi alırken, Yılmaz’ın sevenleri de yoğun kalabalık oluşturdu. Gergin anların yaşandığı esnada, polis ekipleri Şaban Yılmaz’ı sakinleştirmek için yoğun çaba sarf etti. Bu esnada seyirciler de hakem heyetine şişe ve benzeri maddeler attı.

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Er Meydanı’nda kispetini söken Şaban Yılmaz, dualı çayıra veda ettiğini ve haksızlığa uğradığını söyledi. Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Beni sevenlerden razı olsun. Şaban Yılmaz’a haklarını helal etsinler. Ben 45 yaşındayım bak hala güreşiyorum. Ben çoluğumdan çocuğumdan fedakarlık yaptım kamplara girdim. Burada gecemizi gündüzümüze kattık. İlk sarı kart nasıl verilir ağzımın içine bakın. Paçamı çözüyorum, eşyalarımı bırakıyorum ve yaşı 50’ye kadar uzatsalar ben güreşmiyorum."

2. 4 kişi bu mesaj için garaveli üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    Administrator garaveli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    15.636
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    94.263
    Teşekkür
    5.554 Mesaj

Cevap: 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu

Videoyu İzlemek İçin Görüntü Üzerine Tıklayınız

4. 3 kişi bu mesaj için garaveli üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)