Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
53 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Bir müdded paylasim yapamayacagim

1. İndir #21
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.992
    Teşekkür
    684 Mesaj

Cevap: Bir müdded paylasim yapamayacagim

...herkeslerin dertleri ve problemleri var, disariya sinirlenmekten ziyade kendizi mesgul edecek bir seyler arayin,bazen forumda paylasim yapmakta bir nevi depresyon atmak gibi oluyor,allah yardimciniz olsun insallah kisa zamanda sizi rahatsiz eden seyin ustesinden gelirsiniz.stress, depresyon herkesde vardir.

2. 11 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #22
    Moderator TamBirOsmanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    24.212
    129.807
    Teşekkür
    11.298 Mesaj

Cevap: AW: Bir müdded paylasim yapamayacagim

Alıntı oemer45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam öncelikle Allah yardımcın olsun inşallah tez zamanda kolay bir çıkış yu bulursun böyle zamanlarda sessiz ve sakin kalmakta fayda vardır biraz oluruna bırakıp durumun gidişatına göre davranıp sakın kalabirsen kendini yıpratmadan atlatırsın bizler burda herzaman aklımızın erdiği kadarıyla senin dertlerine derman olmaya çalışırız her insanın başına gelebir dertler paylaşıldıkça azalır sevgiler'de paylaşıldıkça çoğalır tekrardan gelmiş geçmiş olsun.
    Ömer hocam cok, cook tesekkür ediyorum. Sakin kafa - bu lazim ama elde deyil. Güzel tafsiye vemissin.
    Inan ne kime acilacagimi bilemedim, yazip yazmayacagimi da bilemdim. Ama yazinca en azindan biraz da olsa rahatladim.

4. 8 kişi bu mesaj için TamBirOsmanli üyemize teşekkür etmiş

5. İndir #23
    24.212
    129.807
    Teşekkür
    11.298 Mesaj

Alıntı dostcakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Ya arkadaslar bir sorun var ortada belli, fakat konuyu ben tam olarak cözemedim yazilanlardan birisinin bir saglik sorunu var, ama ney nasil bir sorun. sen derdini acacaksinki senin görmedigini baskalari görür yada sen daha yasamadan yasayanlar gelmeden gelecek icin önlem almanda faydasi olur, hayat herkese adil davranmiyor malesef,

bu yüzden konuyu acik bir sekilde yazarsaniz, basindan gecenler ki mutlaka vardir yardimci olur en azindan hangi yolu tutman konusunda akil verir.
    gecmis olsun, kal saglicakla.
    Hocam aile meselesi. Keske cüzülecek bir care olsa da akil alisversi, tafsiye yardimizin alabilsem. Ama görüyorsun iste, cogumuzun zor da olsa ugrastigi degisik deigisik sebebler var. Kimi icine atiyor, kimi de icine atip, kafayi tam diúvara vuracak vazyiete gelice burda sizler ile paylasiyor. Baslikta yazdim, eger sorununu halledecek olrsam yaptigim hatalari (keske 1 tane olsa) burda yazip, belki baska bir arkadasimizin ayni durmua er yada gec düsmesini engellerim. Aslinda rahmetli saban ustamiz icini bizlere paylasmak ile hepimize bir yol gösterdi. Bu hic aklimdan cikamdi. Bu tür sorunlari paylasmak kolay degil bence.
    Kendimi aslinda cok güclü ve direncli biri olarak bilirdim. Ama degilmis - tam tersi. Düsünmye ihyticaim var alsinda, ama bu da bu durmunda cok zor, yaklasik 1 - 2 aydir dogru düzgün uyuyamiyorum bile. Careyi artik sali günü ev doktorumu aramak olacak

6. 8 kişi bu mesaj için TamBirOsmanli üyemize teşekkür etmiş

7. İndir #24
    24.212
    129.807
    Teşekkür
    11.298 Mesaj

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...herkeslerin dertleri ve problemleri var, disariya sinirlenmekten ziyade kendizi mesgul edecek bir seyler arayin,bazen forumda paylasim yapmakta bir nevi depresyon atmak gibi oluyor,allah yardimciniz olsun insallah kisa zamanda sizi rahatsiz eden seyin ustesinden gelirsiniz.stress, depresyon herkesde vardir.
    Hocam kitap okumadan zevk aliyorum, Ama kafan almadiltan sonra okumanin da anlami kalmiyor, cünkü kafa almiyor. Isim, ve 4. ayda basladigim wing tsun olmazsaydi inan ya kafayi yerdim veya daha kötü seyler basima gelirdi.
    Burda paylasimlarimi icten, zevk ile yapyirum - paylasinca her sey daha güel, ama bunu da yapamiyorun kafa bambaska yerde.

8. 8 kişi bu mesaj için TamBirOsmanli üyemize teşekkür etmiş

9. İndir #25
    Uzman Üye dostcakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    805
    693
    Teşekkür
    196 Mesaj

senTamBirOsmanli nikini kendine koymussun anlasilan oki o nikle uzaktan yakindan alakan yok!!!

Ankarada bir firincinin önünde oturan orta yasli birisi cay iciyordu, Bende selam verdim oda selamimi aldi. afiyet olsun dedim sagol dedi, insan bir buyur eder bir bardakta sen al der bu nedir ya dedim. adam buyur kardes istedigin cay olsun otur dedi, sagolsun cay getirdi meger firinin sahibiymis.icerde isciler calisiyor bizde disarda havada güzel, sagdan soldan konusurken ben rahatsizliklarimi dile getirdim. Almanyadan her gelisimde milletim birazdaha kaybolmus görüyorum sanki günesin önünde kalmis kardan adam gibi eriyip gidiyoruz.

kimse farkinda degil herkeste bir ben telasi, sorma dedi ben dertliydim sonucta kaybolan ahlak milletimin bu bozuk düzende yasamak zorunda kalacaklarda benim torunlarim,
    Bu neden böyle oluyor, bu güzelim türk insanlari neden bu duruma düstü?
    sorma kardesim dedi basladi anlatmaya öyleki is taa ailevi meselelere kadar geldi, sonra bana dediki sen ancak konusuyorsun, seninkisi dertmi?
    Sendeki göz yarasi bendeki G...t yarasi kimselerede gösteremiyorum dedi kelime belki komik gibi görünsede aslinda aci bir durumdu.
    derdini kimselerle paylasamamak yada seni dinleyebilecek icini dökecegin bir sirdas olmamasi aci hemde cok aci.

Adamla dertlestikten sonra asik oturan adam'in ve can sikintisi ceken benim yüzlerimizde bir tebessüm olusmaya basladi.
    öyleki sanki üzerimizden anlayamadigimiz bir yük kalkti yerini bir rahatlama almisti.

cünki adam hanimi annesi babasi kardesleriyle olan dertlerinden bahsedip rahatlamisti, anlattiklarina dilim döndügünce gerek insani gerek dini yaklasimlarla telkin edici sözlerde bulundum oradan ayrilirken burayi unutma gene gel cay iceriz kafalari bosaltiriz dedi.

ben adamin Adini, Nerelidir Sehrini Nerede oturuyor evini dahi bilmiyorum, bildigim tek sey vardi insandi karanlik derinlerde kör kuyulara gizledigi dertleri vardi onlari döktükce döktü doktora gitsem bu kadar anlatamazdim dedi,

Yaradan bizleri köylerde sehirlerde yanyana yasatiyorsa bis sebebi vardir birbirimize yardimci olabilmemiz icindir.
    yoksa memlekette toprakmi yok?

TamBirOsmanli kardesim; Derdini buraya anlat demiyorum. herkesin derdi herkesin degil aslinda insansak birimizin derdi hepimizin derdi olmali en azindan rahatsiz etmeli.
    bu yüzden konus anlat buraya degil ormana git agaca anlat kuslara anlat tanimadigin bu da kim dedigin insanlara anlat, birisi cikacak eminim;
    Hic bir sey bulamazsan gec aynanin karsisina ya gördügün kisinin tükür yüzüne yada bir öpücük kondur gözüne.

Kissadan hisse su an kurguladim;
    Sen Elma agacini cok Seversin fakat bahcende kiraz agacinda var armut agacinda, veda otu cöpüde, kirazin dali kirildi diye kendini birakirsan daha dogrusu yikilmani hizlandirirsan En sevdigin Elma agacini kimlere birakmayi düsünüyorsun?
    Sen yasaki elma her sene o güzelim cicegini acabilsin sana bir sey olursa elmada kurur kirazinda kurur bahcene bakilacak hal kalmaz.
    Umarim mesaj alinmistir.
    Ayakta kal ki sevdiklerinde ayakta kalsin.

Not; sizin gibilerin yüzünden sairde olacagim iyimi?
    Gözlerinden öpüyorum; Baslikta paylasim yapamiyacagim diyorsunya ben o paylasimlari nerede olsa bulurum. ama seni bulabilirmiyim orasi zor seni tanimam bilmem kimbilir iyisindir yada kötüsündür ama sonucta insansin bir yerlerde bir seylere dur yeter diyebilecek zekaya sahipsin, Benim icin degil kendi sevenlerin icin sapkayi önüne koy ben nere gidiyorum yolculuk nereye diye sor.
    Yeter cok yazdim. Kal saglicakla.

Konu dostcakal tarafından (03.10.22 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

10. 9 kişi bu mesaj için dostcakal üyemize teşekkür etmiş

11. İndir #26
    VİP Kartal9666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    979
    28.939
    Teşekkür
    1.076 Mesaj

Allah kolaylik ve sabir versin inşallah herşey düzelir

12. 6 kişi bu mesaj için Kartal9666 üyemize teşekkür etmiş

13. İndir #27
    24.212
    129.807
    Teşekkür
    11.298 Mesaj

senTamBirOsmanli nikini kendine koymussun anlasilan oki o nikle uzaktan yakindan alakan yok!!!

Ankarada bir firincinin önünde oturan orta yasli birisi cay iciyordu, Bende selam verdim oda selamimi aldi. afiyet olsun dedim sagol dedi, insan bir buyur eder bir bardakta sen al der bu nedir ya dedim. adam buyur kardes istedigin cay olsun otur dedi, sagolsun cay getirdi meger firinin sahibiymis.icerde isciler calisiyor bizde disarda havada güzel, sagdan soldan konusurken ben rahatsizliklarimi dile getirdim. Almanyadan her gelisimde milletim birazdaha kaybolmus görüyorum sanki günesin önünde kalmis kardan adam gibi eriyip gidiyoruz.

kimse farkinda degil herkeste bir ben telasi, sorma dedi ben dertliydim sonucta kaybolan ahlak milletimin bu bozuk düzende yasamak zorunda kalacaklarda benim torunlarim,
    Bu neden böyle oluyor, bu güzelim türk insanlari neden bu duruma düstü?
    sorma kardesim dedi basladi anlatmaya öyleki is taa ailevi meselelere kadar geldi, sonra bana dediki sen ancak konusuyorsun, seninkisi dertmi?
    Sendeki göz yarasi bendeki G...t yarasi kimselerede gösteremiyorum dedi kelime belki komik gibi görünsede aslinda aci bir durumdu.
    derdini kimselerle paylasamamak yada seni dinleyebilecek icini dökecegin bir sirdas olmamasi aci hemde cok aci.

Adamla dertlestikten sonra asik oturan adam'in ve can sikintisi ceken benim yüzlerimizde bir tebessüm olusmaya basladi.
    öyleki sanki üzerimizden anlayamadigimiz bir yük kalkti yerini bir rahatlama almisti.

cünki adam hanimi annesi babasi kardesleriyle olan dertlerinden bahsedip rahatlamisti, anlattiklarina dilim döndügünce gerek insani gerek dini yaklasimlarla telkin edici sözlerde bulundum oradan ayrilirken burayi unutma gene gel cay iceriz kafalari bosaltiriz dedi.

ben adamin Adini, Nerelidir Sehrini Nerede oturuyor evini dahi bilmiyorum, bildigim tek sey vardi insandi karanlik derinlerde kör kuyulara gizledigi dertleri vardi onlari döktükce döktü doktora gitsem bu kadar anlatamazdim dedi,

Yaradan bizleri köylerde sehirlerde yanyana yasatiyorsa bis sebebi vardir birbirimize yardimci olabilmemiz icindir.
    yoksa memlekette toprakmi yok?

TamBirOsmanli kardesim; Derdini buraya anlat demiyorum. herkesin derdi herkesin degil aslinda insansak birimizin derdi hepimizin derdi olmali en azindan rahatsiz etmeli.
    bu yüzden konus anlat buraya degil ormana git agaca anlat kuslara anlat tanimadigin bu da kim dedigin insanlara anlat, birisi cikacak eminim;
    Hic bir sey bulamazsan gec aynanin karsisina ya gördügün kisinin tükür yüzüne yada bir öpücük kondur gözüne.

Kissadan hisse su an kurguladim;
    Sen Elma agacini cok Seversin fakat bahcende kiraz agacinda var armut agacinda, veda otu cöpüde, kirazin dali kirildi diye kendini birakirsan daha dogrusu yikilmani hizlandirirsan En sevdigin Elma agacini kimlere birakmayi düsünüyorsun?
    Sen yasaki elma her sene o güzelim cicegini acabilsin sana bir sey olursa elmada kurur kirazinda kurur bahcene bakilacak hal kalmaz.
    Umarim mesaj alinmistir.
    Ayakta kal ki sevdiklerinde ayakta kalsin.

Not; sizin gibilerin yüzünden sairde olacagim iyimi?
    Gözlerinden öpüyorum; Baslikta paylasim yapamiyacagim diyorsunya ben o paylasimlari nerede olsa bulurum. ama seni bulabilirmiyim orasi zor seni tanimam bilmem kimbilir iyisindir yada kötüsündür ama sonucta insansin bir yerlerde bir seylere dur yeter diyebilecek zekaya sahipsin, Benim icin degil kendi sevenlerin icin sapkayi önüne koy ben nere gidiyorum yolculuk nereye diye sor.
    Yeter cok yazdim. Kal saglicakla.
    Hocam sana cok, ama cok tesekkür ediyorum. Mesajini aldim, anladim - hemde cok iyi anladim.

Inanin hala anlatmakta zorluk cekiyorum, cünkü hala bu duruma düstügümü inanamiyorum:

Arkadaslar 26 yillik esim, canim, hayat nefesim beni bocuklar ile birlikte terk etti. Rahmetli saban ars cok güzel yazmisti rahmetli esi üzerine, bu yüzden yazdiklari aklimda kamis, bu yüzden admin arkadaslar sorun durumu nasil, iyi mi diye yazdim.
    Inanin nereden baslayacagimi bilemiyorum. Severek, zorluk altinda evenledik. 2 de cocugumuz oldu.
    Zamanla ayni hakka sahib esim degil de, sanka banai ait biri olan gibi gördüm. Cocuklarin nasil bügüdünü farkinda bile degildim - kendimi ise adadim. Hatta sirket de kurdum basarliydim da, taaki o kadar siparsi alip, müsterlerimi kayib edene kadar.
    Herkese, herseye zamanim vardi, zaman buluyordum, zaman yaratiyordum - ama ailem icin bu zamani bulamiyordum, belki de bulmak istemiyordum - nedenini blmiyorum.

Esim ise daima arkamda saglam bir tas duvar gibiydi, her zaman beni destekler, savunur, kenid aileme (anne, baba, kardes) karsi bile beni savunuyordu.
    Yaptigim her seyde desterklerdi beni.

Kenid sirketimi kayib edince ve o zamanlar issiz kalinca olan oldu iste. Evde, ailesinin yaninda kalmaya alsik olmayan biri, birde normal hayattan cikan biri o güzel ailesine karsi bir bombs gibi durmaya, patlamaya baslayinca, gerisi cok cabuk geliyor. Ilk kez evden girmek zorunda kaldim. 2 - 3 sonra hafta tekrar döndüm, ama hala akillanmmis biriydim.

Bu bir kac sene böyle gitti. Calisiyor, herkese zaman buluyorum, sicak kucak aciyorum, ama bunu nedense kendi aileme bir türlü yapamiyorum (sanki elim kolum bagli).
    Ikimizin ve ailem ile mutlulugumu cogu kisiler etrafimda istemedigini hissediyorum ve inanin su an bile sevincten göber atan olani var, cünkü hisediyorum.
    Cocuklarim olsun esim olusn, benim icin cok fedakarlik yaptilar - herkes bunu görüyordu. Kör olan sadece bendim.

@dostcakal kardesim - cok güzel yazdin, bir aynaya bak yazmissin. Bakinca kendimi su an bogasim geliyor. Ben cok bencil biriym, herles farkidna, farkinda olmayan bendim.Ailemin degerini bileyen bendim.
    Sürekli cocuklarim olsun esim olsun - hatalari tekrar ve tekar sayar (istemeyerek, kim bunu isterki? ) yüzlerine vururdum. Iyilik yaptigimi düsünürdüm, ama karsi tarafimdaki canlarimin canini yaktigimi hic de düsünmezdim. Nasil oturup kalkacaklarina bile karisirdim.
    Hatalarim cok, nerden baslayacsgimi bile bilmiyorum. Egoistlik, yerine gelince bomba gibi patlayan, her zaman hakli olmak istyeyen.... saymak ile bitmez bendeki hatalar. Dün kardesim ile düsünüyriz, acaba bozer neden böyleyiz diye. Babam degil ama annemden böyle egitildik böyle büyütüldük. SImdi de bunun hesabini malese baskasi veriyor iste...

Esim evden gitmemi istedi. Ev aradim, ama bulamadim. Bulamayinca da kendisi son noktayi koyup, ev bulup gecen ay cikti cocuklar ile birlikte.
    Yaklasik 6. aydan beri dogru düzügün uyuyamiyorum. 4 saat uyku ile is yerinde beyin calisir mi? Yemek bogazimdan gecmiyor, iyice eridim (tamam, göbek biraz vardi, cogu gitti tam gitmesine az, tek postif yani bu).

Bendeki egositlik pislik hic biter mi? Cikmalarini, evden gitmelerini bile beklemek zor geldi. Daima hem cocuklara, hem esime sorardim, ne zaman gidiyorsuz, hala gitmediniz derdim.
    Taaaki tasinicaya kadar. O Gün evde kalmadim, sabah cikip gittim. Aksam eve gelince, bos oda, duvarlari görünce, o duvarlar üstüme yikilacak gibiydi, ama gecer bu durum deyip yattim. Sabah kalkinca, bos evi görünce kafayi yiyecektim.
    Bunun ile de kalmadim: esimi ve cocuklari telefonda bloke ettim. Sonradan gene actim (cocuklari). Gecen cuma olgumundan bunu aslinda birlikte anneleri ile planladigini duyunca tepeme indiler, oglana madem böyle her kes kendi yoluna deyip, evlerine virkatim, ve tekrar hepsini bloke ettim. Dün gene actim.

Inanin isim olmazsa, WT'ye gitmezsem ya rastgele birine girismek, veya icimdeki acim gecene kadar kafami duvara kanayana kadar vurasim geliyor. Psikiyatrist ariyorum adamlar taaaa seneye 2. veya 3. ayda gel diyorlar.
    Is yerdinde bundan dolayi kafam calismiyor. Eve gelesim gelmiyor, cünkü her sey üzerime geliyor, her tarafta hatira var, neticede hayat vardi. Yazdim ya, kendimi cük güclü ve cok direncli olan biri olaral bilirdim, ama simdi görüyoruumki tam tersiymisim.
    Ya aglamak istiyorum bunu bile beceremiyorum. Bagirmak istiyorum, bagiramiyorum.
    Inanin ne yapacagimi bilmiyorum - cünkü hayat nefesim, kalbim gitti. Kalbim bana gene eskisi gibi barisirsiniz söylüyor, ama kafam, beynim bana bitti diyor.
    Simdiye kadar ailesini bu tür sorunlari hic paylasmadi esim. Ama dün agbeysinden annesine sölyedigini duyudum, tekrar yikildim. Iste bu gene sinirlerimi tepeme cikmasina sebeb oldu.

Benim gibi davranan, düsünen, ki eminim ki kimse yok burda - ama olurda: Yazdiklarimi ve neticeyi cok, cok iyi okuyun ve önlemini alin. Inanin cok zor. Hayatta nefes birlikte almak daha güzel. Ayni hatayi, özelikle esinize ve cocuklariniza karsi yapmayin. Hemen herseye patlamayin, hep ben veya hep ben haklyim demeyin - cünkü deyilsin kardesim, inanki deyilsin.

Arkadaslar siz simdi bana söyleyin - ne yapayim? Formül yok biliyorum. Esimi, cocuklarimi nasil gönlünü alip kazanirim?

Sordular kardeslerim, babam: Suc kesinlikle bende (aynen böyle dedim, cünkü gercek bu), ne esimde nede cocuklarda. Burada suclu olan varsa kesinklie ve kesinlkle benim.

Ne yapayim, ne tafsiye ediyorsunuz? Elma ve diger meyveler her sene o güzelim ciceklerini birlikte bahcede nasil acabilr?

14. 8 kişi bu mesaj için TamBirOsmanli üyemize teşekkür etmiş

15. İndir #28
    Uzman Üye dostcakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    805
    693
    Teşekkür
    196 Mesaj

Merhaba;
    Bu isler zamana birakmakla olacak isler degil;
    26 yil seninle daha dogrusu senin gibi huzursuzluk yaratmak adina elinden geleni yapan bir adama dayanan kadinin ayaklarindan öpmek gerekir. Bunu koy kenara.

Her canlinin dostuda vardir düsmanida, senin yanlis bir yasam icersinde oldugun hal ve hareketlerideki yanlislar böyle yapma diyen mutlaka dostun yada dostlarin olmustur.
    Haniminin ve cocuklarinin gitmis olmasi onlarin cokta laylaylom sekilde olmadigi kesin. kimse evinin yuvasinin dagilmasini istemez. bu tür durumlar zamana birakilmaz gecen her dakika saniye yuvanizin sizlerin aleryhine isliyor bunu bil.
    Senin hanimin o kadarda gitme meraklisi degilmis olsa idi ilk seneler giderdi, senin huysuzlugun gelen gidenin dolduruslari seninde hala dik kafali davranislarin bir yerde son naktayi koymasina sebeb olmustur.
    benden sana tavsiye;
    senin degilde hanimiyin sevip saygi duydugu fikirlerine katildigi bir esi dostu mutlaka vardir. onlara git anlat durumu el öpmekle dudak asinmaz yapmigim yanlislar ancak kafama dank etti, bize yardimci olun de diyecegin kisiler yalan degil gercek dost olanlar olmali, yüzüne ayri arkandan ayri konusanlar degil.

sana psikolog fayda etmez cünki sen yapilan yanlislari zaten biliyorsun,

Al eline bir demet gül hani evlilik boyunca yapmadigin bir sey, Sana sacma gelebilir ama kendisine ac icini cahilligime ver bunca sene yapmis oldugun fedakarliklari nankörlügüme ver, her insan hata yapabilir fakat ben yanimda ömrüme ömür katanin asimin ekmegimin tuzu olanin farkinda degilmisim, ya kör de ya aptal de ister aileden aldigim yanlis terbiyeye de ne dersen de, yaradan bile kuluna bis sans verir sende bana bize bir sans ver, dünya nimetlerini nasil olsa kazanirim fakat seni kaybetmek benim yikimim olur onuda en iyi sen bilirsin, kimseler yuvamizin yikilmasina engel olmasin kimseleri dinleme yüregini dinle yeter de.
    el akili verir ama huzuru vermez böyle bir hayat bana sana ve cocuklarimiza zindan olur ne olur isigini yuvamizdan esirgeme de.

Ben ne yapiyorum ya Bende anlamadim yazdikca yazasim geliyor yukarda yazilanlari gözü yasli okudum bende bir aile sahibi bes torun sahibi biri olarak, gönlüm el vermedi bu yüzden uzun yazdim.
    Rabbim mutlaka yardimcin olacaktir kimseleri dinleme mücadeleyi birakma, cocuklarinla haniminla konusun konusun kör olmusum sicak yuvamin farkina varamamisim. demekki huzurun mutlulugun kiymeti kaybedince anlasiliyormus. Bu zamana kadar kendimi güclü akilli yikilmaz sanirdim siz yokken saman cöpü kadar degersizmisim anladim de de ya bir seyler de yüreginin sesiyle de mutlaka düzelecektir yarina atmadan de.
    Allaha emanet ol yada bu yazdiklarimi yedi kat yabanci birinden tanimaz görmez adimizi bile bilmez birinden de ver okusun.

16. 9 kişi bu mesaj için dostcakal üyemize teşekkür etmiş

17. İndir #29
    VİP Emekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    18.925
    16.431
    Teşekkür
    745 Mesaj

Allah yardimcin olsun sabir versin,insallah islerin rast gider

18. 7 kişi bu mesaj için Emekli üyemize teşekkür etmiş

19. İndir #30
    24.212
    129.807
    Teşekkür
    11.298 Mesaj

Merhaba;
    Bu isler zamana birakmakla olacak isler degil;
    26 yil seninle daha dogrusu senin gibi huzursuzluk yaratmak adina elinden geleni yapan bir adama dayanan kadinin ayaklarindan öpmek gerekir. Bunu koy kenara.

Her canlinin dostuda vardir düsmanida, senin yanlis bir yasam icersinde oldugun hal ve hareketlerideki yanlislar böyle yapma diyen mutlaka dostun yada dostlarin olmustur.
    Haniminin ve cocuklarinin gitmis olmasi onlarin cokta laylaylom sekilde olmadigi kesin. kimse evinin yuvasinin dagilmasini istemez. bu tür durumlar zamana birakilmaz gecen her dakika saniye yuvanizin sizlerin aleryhine isliyor bunu bil.
    Senin hanimin o kadarda gitme meraklisi degilmis olsa idi ilk seneler giderdi, senin huysuzlugun gelen gidenin dolduruslari seninde hala dik kafali davranislarin bir yerde son naktayi koymasina sebeb olmustur.
    benden sana tavsiye;
    senin degilde hanimiyin sevip saygi duydugu fikirlerine katildigi bir esi dostu mutlaka vardir. onlara git anlat durumu el öpmekle dudak asinmaz yapmigim yanlislar ancak kafama dank etti, bize yardimci olun de diyecegin kisiler yalan degil gercek dost olanlar olmali, yüzüne ayri arkandan ayri konusanlar degil.

sana psikolog fayda etmez cünki sen yapilan yanlislari zaten biliyorsun,

Al eline bir demet gül hani evlilik boyunca yapmadigin bir sey, Sana sacma gelebilir ama kendisine ac icini cahilligime ver bunca sene yapmis oldugun fedakarliklari nankörlügüme ver, her insan hata yapabilir fakat ben yanimda ömrüme ömür katanin asimin ekmegimin tuzu olanin farkinda degilmisim, ya kör de ya aptal de ister aileden aldigim yanlis terbiyeye de ne dersen de, yaradan bile kuluna bis sans verir sende bana bize bir sans ver, dünya nimetlerini nasil olsa kazanirim fakat seni kaybetmek benim yikimim olur onuda en iyi sen bilirsin, kimseler yuvamizin yikilmasina engel olmasin kimseleri dinleme yüregini dinle yeter de.
    el akili verir ama huzuru vermez böyle bir hayat bana sana ve cocuklarimiza zindan olur ne olur isigini yuvamizdan esirgeme de.

Ben ne yapiyorum ya Bende anlamadim yazdikca yazasim geliyor yukarda yazilanlari gözü yasli okudum bende bir aile sahibi bes torun sahibi biri olarak, gönlüm el vermedi bu yüzden uzun yazdim.
    Rabbim mutlaka yardimcin olacaktir kimseleri dinleme mücadeleyi birakma, cocuklarinla haniminla konusun konusun kör olmusum sicak yuvamin farkina varamamisim. demekki huzurun mutlulugun kiymeti kaybedince anlasiliyormus. Bu zamana kadar kendimi güclü akilli yikilmaz sanirdim siz yokken saman cöpü kadar degersizmisim anladim de de ya bir seyler de yüreginin sesiyle de mutlaka düzelecektir yarina atmadan de.
    Allaha emanet ol yada bu yazdiklarimi yedi kat yabanci birinden tanimaz görmez adimizi bile bilmez birinden de ver okusun.
    Hocam tam noktayi budun. Bende malesef olmayan hayat ve yasam tecrüben oldugu belli. yazdiklarin dogru cünkü. Inan senin her iki yanitini okurken gözler yasardi. Bu son yazdigin tam noktayi vurdu. Esim ve cocuklar gercekten cok cekti benden (bunu her zaman is isten gecince farkina variyordum, ama degisikleik bende olamdi, kafa ayni tdik ve tas kafafa). 26 yil istemeyerek cektrimisim, ama bende degisim bile yok. Bana hayat nefesimi veren bir yana, bana bunca anlayis veren hayat ve yol arkadasimi bir türlü tanimadim, hak ettigi degeri vermedim - 26 yila ragmen. Gitme meraklisi gercekten de degil - tam tersine, ama ben gitmeyince iste son care kendisi cocuklar ile birlikte gitmekte buldu.
    Simdi bazilari diyecek o zaman madem öyle, hic gidip ugrasma, zaten sendeki dik kafa degismez. Degismesi icin piskologa gitmek istiyorum.
    @dostcakal hocam bu nokatyi nasil anladin "....yanlis bir yasam icersinde oldugun..."? Cünkü dogru, bunu gercekten cok merak ediyorum.

Arkadaslari var bir sürü. BUnlari icinde malesef yüzüne gülüp de arkadan bicagi saplamak istegen cok. Bu yüzden yazdim, bir sürü sevinen olacak.
    Ama 1 amca coglu var, iyi de anlasiyorlar. Ama onlar ne yapa bilirki? Adam demez mi önce aklin neredeydi?

Birde hocam bunu yazmissin" ....Al eline bir demet gül hani evlilik boyunca yapmadigin bir sey..." Bunu nerden cikardin???? Cünkü bu da malesef dogru
    Hocam gercekten de git mi diyorsun? Ailem gideli 2 hafta simdi oldu (olay 6. ayda basladi ama). Erken degil mi, biraz zamana birakmak daha mantikli gedil mi?
    Simdiye kadar anne ve babasina hic bu tür seyleri bildirmedi. Ama gecen hafta annesine söyledigini bugün abisinden düydum. Duyunca da icimdeki hirs daha da büyüdü.

Anlasilan okul olsun, universiteyiolsun olsun - bitirmis ve katzanan biri olarak hayati, yasami kazanamamisim....

Konu TamBirOsmanli tarafından (03.10.22 Saat 20:24 ) değiştirilmiştir.

20. 5 kişi bu mesaj için TamBirOsmanli üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)