1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Define rüyası (Almanya dan rüyası için 2855km yol geldi)

1. İndir #1
    VİP Ejder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    6.111
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    3.490
    Teşekkür
    537 Mesaj

Define rüyası (Almanya dan rüyası için 2855km yol geldi)

ALMANYADAN RÜYASI İÇİN GELDİ ....

DEFİNE RÜYASI!
    6 yıl önce rüyasında define gören gurbetçi kadın, 2855 km yol kat ederek köyünde hazine aramaya başladı

Almanya'nın Gersenkirchen şehrinde temizlik işçisi olarak çalışan Nazmiye Karaman, 6 yıl önce rüyasında gördüğü defineyi bulabilmek için 2 bin 855 kilometre yol katederek memleketi Zonguldak'a bağlı Çaycuma ilçesi Çormanlı Köyüne geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan tüm yasal izinleri alarak bugün itibariyle defineyi aramaya başlayan Nazmiye Karaman, 15 gün boyunca kendisine ait arazide olduğunu rüyasında gördüğü defineyi arayacak.

Almanya'nın Gersenkirchen şehrinde yaşayan evli ve 1 çocuk annesi Nazmiye Karaman, 6 yıl önce rüyasında köyündeki arazisinde define olduğunu gördü.

O gündem itibaren defineyi bulabilmek için kazı yapmaya karar veren 44 yaşındaki Karaman, Türkiye'ye defalarca gelerek yasal mevzuatı araştırdı.

Almanya'da temizlik şirketinde çalışan Nazmiye Karaman, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yaklaşık 120 bin lira yatırarak tarihi eser kazısı yapabilmek için yasal ruhsatını aldı.
    Yasa gereği define bulunması halinde yüzde 50'sini devlete vereceğini ifade eden Karaman, "Rüyamda gördüğüm asker beni definenin çıkacağı yere çağırdı. O gün bugündür bakanlığın istediği yasal kriterleri yerine getirerek resmi kazı için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Eşim bile bana inanmıyor. Ama şükürler olsun ki dün kurbanımızı kestik. Bugün ise kiraladığımız iş makinesiyle ilk kepçeyi vurduk. Yasa gereği kazı çalışmaları 15 gün sürecek. Defineye ulaşacağımıza sonuna kadar inanıyorum. Kazı sonunda çıkacak hazinenin yarısı devletin yarısı benim olacak. Devlete millete hayırlı olsun" dedi.
    gizli içerik barındırıyor Gizli içeriği görmek için 'Teşekkür' düğmesine tıklamanız gerekecek

2. Ejder üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)