Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
27 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Yurtdısı Türkler

1. İndir #11
    Uzman Üye dostcakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    792
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    689
    Teşekkür
    195 Mesaj

Cevap: Yurtdısı Türkler

Telase kardesim;
    Ben yurt disinda yasayan birisi olarak oy kullaniyorum cünkü her izine gittiyimde gökdelenler otobanlara avm lerdeki kalabaliga degil halkimin alim gücüne neden halk ekmeklerde kuyruk olusturduklarina neden genc beyinlerin yurt disina gitmek istemelerine halkin refahina bakarak oy kullaniyorum.
    ha farkediyormu dersen 60larda halk mecburiyetten gurbete gitti sene 23 gene gözü gurbette demekki saglam bir irade gelmedi görünen oki gelecek gibide görünmüyor.
    memleketim icin hayirlisi ne ise o olsun hep dilegimiz bu yönde.
    sözlerinede katilmiyor degilim ülkenin durumunu görmeden gözü kapali oy kullanmakta yarardan cok zarar veriyor ülke gelecegine. Dilerim birgün ülkemizede ebabil kuslari gelirde fillerin tepinmesini engeller vatandasta ezilmekten kurtulur.
    kal saglicakla.

2. 4 kişi bu mesaj için dostcakal üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #12
    VİP Ejder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6.111
    3.492
    Teşekkür
    537 Mesaj

Cevap: AW: Yurtdısı Türkler

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ..cifte vatandasar turk konsolosluklarinda oy kullanabiliyorlar,hukumet secimleri icin garanti,belediye secimleri icin oy kullanabiliyorlarmi pek fikrim yok.
    Avustralya yı bilemem fakat Avusturya da maalesef o şekilde oy kullandığı tespit edilenlerin çifte vatandaşlık ları iptal ediliyor olarak biliyorum.

4. Ejder üyemize teşekkür edenler:

5. İndir #13
    Uzman Üye sakarya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14.150
    1.051
    Teşekkür
    247 Mesaj

Arkadaşlar Çifte Vatandaşlık konusunda Bize en büyük engeli Türk Devleti koymaktadır .Biz alman devletine kızıyoruz ama en büyük engel Türk devleti tarafından koyulmaktadır.Nasılmı??Alman Vatandaşlığına Müraacat ettiğimiz zaman Türk Devleti bizi türk vatandaşlığından çıkarıyor.Vatandaşa yapılan en büyük haksızlık.Ama Bazı ülkeler Alman vatandaşlığına girmek isteyen vatandaşlarını Vatandaşlıktan çıkarmıyor vede otomatikman Çifte Vatandaş oluyorlar.Bizim Politikacılarımız ne yapıyor Senelerden beri uyuyorlar hiç kimse kusura bakmasın acı ama Gerçek.Yurt dışı Bakanlıkları kurmakla bu işler çözülmüyor.Almanlara boş yere kızmıyalım Çiftte Vatandaşlığın önündeki en büyük engel Türk devletidir.Suriyelilerin oy kullanabildiği bir Ülkede Mavi Kartlı Vatandaşlar oy kullanamıyor.Kesinlikle kabul etmiyorum.Bu Gurbetçilere yapılan en büyük haksızlıktır.
    Saygılarımla

6. 2 kişi bu mesaj için sakarya54 üyemize teşekkür etmiş

7. İndir #14
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

...benim bildigim vatana ihanet etmedikce hic kimseyi vatandasliktan atmiyorlar,turkiye cumhuriyetinin almanya ile ozel anlasmasi varsa bir sey diyemem

8. 2 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

9. İndir #15
    Kıdemli Üye ffserkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.479
    256
    Teşekkür
    99 Mesaj

Iki devlet arasinda özel anlaşma var..Türkiye Avrupa birligi üyesi deÄil.Alman vatandaşligina gecmek istediginde Alman devleti senin önce Türk vatandaşligindan çıkma şart koşuyor..önce konsoloslukta Bestätigung getirirsen senin vatandaşlikan ciktigina inaniyor..daha önceleri Alman vatandaşlıgina baş vurup konolosluktan belge aliyordun ama o belgede tekrar Türk vatandaşligina gecme şarti vardi, yani bizim uyanik Türkler önce Alman sonrada konsoloslukta daha öncesinde imzaladigi evrakla tekrardan Türk vatandaşligi ayni anda aliyorlardi.nezamanki bizim uyaniklar önce Almana gecip ardindan yeni Türk pasaportu alip Ausländer behörde'ye gidip tekrardan Türk Pass icin Aufenthaltes Erlaubnis almaya başladilar, o anda Almanlar uyandi..bu ne sacmalaik deyip Alman vatandaşsin ama bende Oturum istiyon deyince bütün her§ey ortaya çıktı..yani Alman sana sadece Alman vatandaşligi alirsan pass veriyor.bunun üzerine Türkiyede vatandaşlari maÄdur olmasin diye vede hertürlü işlemlerini halledebilmeleri icin Mavi Karte çıkardı.bu mavi kart daha önceleri Özel Sektoör tarafindan gecerli sayilmiyordu, özel bi yasayla artik her tarafta gecerli.
    Yani bizinkiler herzamanki gibi işin kurnazligina gidince evdeki bulgurdan oldu..işin kısasi biz dürüst degiliz..

10. 4 kişi bu mesaj için ffserkan üyemize teşekkür etmiş

11. İndir #16
    Yeni Üye Seyfon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3.590
    47
    Teşekkür
    16 Mesaj

gercek bu iste tsk Arkadasa,
    ( Arkadaşlar Çifte Vatandaşlık konusunda Bize en büyük engeli Türk Devleti koymaktadır .Biz alman devletine kızıyoruz ama en büyük engel Türk devleti tarafından koyulmaktadır.Nasılmı??Alman Vatandaşlığına Müraacat ettiğimiz zaman Türk Devleti bizi türk vatandaşlığından çıkarıyor.Vatandaşa yapılan en büyük haksızlık ) cevaplamis iyi oku...
    Alman devleti senin önce Türk vatandaşligindan çıkma şart koşuyor.
    yau neden hep türkiyeyi suclaniyor anlamis degilim, bak ne yazmis Arkadas iyi oku
    Yani bizinkiler herzamanki gibi işin kurnazligina gidince evdeki bulgurdan oldu.
    ancak bu kadar net anlatilir.
    Saygilarimlan

12. 2 kişi bu mesaj için Seyfon üyemize teşekkür etmiş

13. İndir #17
    1.479
    256
    Teşekkür
    99 Mesaj

Türk devletinin bi Engel yok bilakis yardimci olmaya calişiyor..Almanlar 2000 senesinden sonra Vatandaş olan Türk'lere mektup gönderdi.benim dayim 2007 idi galiba bi gün Ausländer Behörde'den mektup geldi ,Formulare actik okuduk vede çifte vatadaşmisin degilmisin diye soru sormuşlardi vede senden imzalamani geri göndermelerini istiyorlardi..bunun üzerine önce konsolosa gidip nufus kayit örnegi cikardik ve orada Dayim Türk vatandaşı cikti.sonra işin aslini ögrendigimizde Almana baş vurup Türk'den ciktiginda bestätigung aliyorsun vede Konsoloslukta extra bi evrak imzaliyorsun tekrar Türk olucam diye,bizim dayi evraki okumadan imzalamiş yani orada ben Türk'e gecmek istemiyorum demesi yeterliydi.neyse Dayı bey ozaman 38 yaşinda vede kanuna göre 38 yaşinin sonuna kadar ya askerlik yapicak ozaman 5100 euro yada 39 a girdigi andan itibaren % 50 daha fazla ödeme yapicak ve yine askerlik yapicak.dayi kanuna göre önce Almani geri Verdi sonra 2 sene oturma aldi hemen peşinden askere gitti,geldikten sonra Almana baş vurdu vede konsolosluga Türk vatandaşi olarak kalmak istemedigini söyledi.Yani Alman devlete 2006 vede 2007 senesinde Alman vatandaşi olan her Türk'e bu mektubu gönderdi tek bi soru onlar icin önemliydi çifte Vatandaşmisin degilmisin,Eger cifte vatandaşsan wegen Urkunde Fälschung seni yurt dışı yapma haklari vardi..bu yazdiklarimin hepsinde ben kendim Şahit oldum..yani Konsolosluktan herkes Türk vatandaşligini geri alicam diye imza atiyorsun vede herkes bunu imzaladiginda sorarak aliyordu,sebeb ise Türkiyedeki Mallarinin takibi yapabilmek..Ozaman Mavi kart sorunluydu..bizim dayi gibiler olaydan bi habersiz olanlar işin Cefa'sını cektiler.yani burada fazla mal göz çıkardı

Konu ffserkan tarafından (12.04.23 Saat 09:05 ) değiştirilmiştir.

14. 2 kişi bu mesaj için ffserkan üyemize teşekkür etmiş

15. İndir #18
    Uzman Üye sakarya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14.150
    1.051
    Teşekkür
    247 Mesaj

Arkadaşlar ,Beni günah keçisi ilan ettiniz.Benim Devletime Vatanıma Milletime canım Feda olsun.Benim devletimle bir sorunum yok bu konunun altını çizelim.Almanlara karşı Çiftte vatandaşlık konusunda hakkımız savunulmamıştır.Faslılar ve İranlılar nasıl oluyorda otomatikman Çifte Vatandaşlık alıyorlar Almanyadan??? Siz bu konuyu bir düşünün ondan sonra ne demek istediğimi anlıyacaksınız.Fas ta ve İranda Türkiyeden daha çokmu demokrasi var???Adamlar vatandaşlıktan çıkarmıyor Almanlarda mecburen çiftte Vatandaşlık veriyor. Bizim Politikacılarımızda bu konu hakkında biraz kafa yorsalardı daha iyi olurdu diyorum. Olayın özeti kısaca böyle .Bu konuyu daha iyi bilen arkadaşlar varsada görüşlerini açıklasınlar.Benim hiç bir Arkadaşla burada gerginlik ortamı yaratmak gibi bir niyetim yok.Bu benim şahsi görüşüm katılırsınız katılmazsınız herkesin kendi bileceği bir durum.
    Saygılarımla

16. 2 kişi bu mesaj için sakarya54 üyemize teşekkür etmiş

17. İndir #19
    1.479
    256
    Teşekkür
    99 Mesaj

Arkadaşım.hicbirşeyi üzerine alinma,sen günah kecisi falan degilsin vede hic kimsenin sevgisi bir başkasınkinden üstün degil, yani rahat ol .2000 senesine kadar çifte vatandaşlik alabiliyorduk. Almanya cıkardigi özel bi yasayla 2000 den sonra cifte vatandaşligi kaldirdi.dediginde hakli olabilirsin pilitikacılarımız bizim haklarimizi daha iyi koruyabilirdi.

18. ffserkan üyemize teşekkür edenler:

19. İndir #20
    Moderator TamBirOsmanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    24.181
    129.772
    Teşekkür
    11.297 Mesaj

Ben askerligimi yaptiktan sonra ciktim, mavi nüfüs cüzdani veriyorlar - yani ne hakin kayib oluyor nede vatandasliktan atiyorlar.

20. TamBirOsmanli üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)