1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: gunahsiz yalanlar.

1. İndir #1
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    1.114
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    1.988
    Teşekkür
    684 Mesaj

gunahsiz yalanlar.

Gunahsiz yalanlar.

…Yalan soylemek bazilari icin yasamin parcasidir.evet insanlar yalan soylerler hemen hemen ben yalan soylemedim diye birisi ciktiysa oda yalandir, ister istemez gunun ve olayin sartlarina gore yalan soyleriz.baba ogluna yalan soyler cocuk annesine yalan soyler kadin komsusuna yalan soyler,is yerinde arkadaslara yalan soylenir,sevgililere yalan soylenir,sanalda tanisilan arkadaslara yalan soylenilir..
    ..Evet yalan gunluk yasmimizdan bir parca haline gelmistir, tabiki her kes icin degil,Yalan bazi sahislar icin agizda sakiz cignemek gibi olmustur, cunku o sahis yalan soylemeden yasiyamaz…Yalanlarin da turleri vardir,psikolojik hastalik haline gelmis yalanlar.son care olarak soylenecek yalanlar, gunahsiz yalanlar

..Dunyada en cok yalan soyleyen insanlar ikinci el araba saticilari ve politikacilardir, bizim buradada en cok yalan soyliyenler emlakcilardir,agizlarini yalanla acarlar.
    ..Bir zamanlar bende bir yalan soyledim ve bu yalana esimide ortak ettim,aradan 20 yil gecti hala o yalanimizi dogrulayamadik,mecbur oldugumuz bir yalandi,nasilmi oldu okuyunda ogrenin…

..uzun yillar evveldi,bir gun cocuklarim geldi. Anne- baba arkadaslarimin kopegi yavrulamis,yavrulara yeni ev ariyorlar,ne olur bir tanesini biz alalim bakariz diye yalvarmaya basladilar,ben hayvanlari cok severim cunku ciftlik gibi evde buyudum cok cesitli hayvanlarimiz vardi.ne varki esimin midesi cok hassas oyle kedi kopek kili ve pisligi gorunce alt ust oluyor..once cocuklara hayir dedik,kopek buyumuyen cinsinden kucuk kopeklerdenmis,neyse cocuklarin yalvarmalarina dayanamayip okay dedim, gidip kopegi getirdiler siyah beyaz kucucuk bir yavru,sirin bir sey,gunler gectikce yavru buyumeye basladi cocuklara eylence oldu cok akilli bir kopek dur dedigin yerde duruyor,yuz metre oteden arabamin sesini taniyor,ben gelip arabayi garaja sokana kadar bir yerde saklaniyor ,bahce kapisi kapaninca ortaya cikiyor, ismini blue koydular yani mavis gibi bir sey.

…Aradan iki yil filan gecti blue aileden bir parca oldu bakiyoruz veterinere goturuyoruz,falan filan neyse yine bir gun cocuklar yanima geldiler.. eee arkadaslarinin bir kurt kopegi varmis dort yavru yapmis analarini araba cignemis ne olur baba bir yavru daha alalim diye israr ettiler,kurt kopekleride iyidir ve akillidirlar neyse iki haftalik bir kurt kopegi yavrusunu da alip eve getirdik, onada karabas adini taktik.Blue cok akilli bakiyor etrafta kimse yok kurt kopegini dovuyor,bir zaman sonra kaynasmaya basladilar, vakit buldukca bos arazilere goturup kosturdum kayislariyla gezdirdim yuruyus yaptik, evimin bahcesi pek buyuk degil,iki kopek icin dar gelmeye basladi, neyse kari koca karar verdik, kopeklerden birini gondermeye karar verdik…Hayvanlari koruma yeri var oraya birakiyorsun iki hafta icinde kimse almazsa igne vurup uyutuyorlar

…birkac klometre otede kocaman bir park var icinde havuz var kuslar, ordekler var.pic-nik yeri..dusundum dusundum kucuk kopegi buraya birakirsam birisi gelir alir evine gotururur, cunku cana yakin ve insanlara alisik bir kopek,arkasi bos minibusum vardi blue,yi attim arkaya, gittik parka, boyle yerlerde blue disari firlar parkta kosar kosar yorulunca susayinca yanima gelir, ama burda yanimdan ayrilmak istemiyor, birkac metre uzaklasip yine ayaklarimin dibine geliyor,sanki kopegin icine dogdu, araba calisiyor hanim icinde oturuyor,blue 15 metre kadar uzaklasti, bende arabaya atlayip bastim gaza,farkina vardi arkamizdan kosmaya basladi ama yetisemedi..Eh kopek gitti ama evde problem basliyor, 3 cocugun bir numarali sevgilisiydi..cocuklar bir bir okuldan geldiler bahcede kopegi ariyorlar yok,bize soruyorlar haberimiz yok diyorum, sonra annen cop bidonunu iceri cekerken kapiyi acik unutmustu belki o zaman kacmistir dedik..hayde en buyugunden en kucugune kadar hundur hungur aglamaya basladilar, olayi bilmesem bende nerdeyse onlarla agliyacagim.kopegin kayboldugunu anladilar, basladilar sokak sokak kopegi aramaya komsulara soruyorlar evlerin kapilarini calip soruyorlar,yok kopek yok bizde uzgunuz tabi,bir gun sonra kagitlara el ilani yazdilar kopegi tariff ettiler evimizin adresini ve telefon numarasini yazip kayip kopek diye elektrik telefon direklerine bantladilar.valla yalan yok bende pisman oldum ama is isden gecti iki gun sonra ayni parka gidip saga sola baktim ama kopek yok,gitti blue, cocuklar birkac gun annelerine kapiyi acik biraktigi icin stem ettiler, birkac hafta zavalli kopek akillarindan cikmadi,hep ondan bahsttiler..

…Iste bizde elimizde olmadan gunahsiz bir yalan soyledik, aradan yirmi seneye yakin zaman gecti,hala kopegin kacmadigini, biz kendimiz goturup bir parka biraktigimizi itiraf edemedik,bir gun benim bilgi sayarima girip bu yaziyi okurlarsa gercegi ogrenirler.

...ilave gecen hafta anne ve babalari calistigi icin iki delikanli toruna biz baktik biri 8 digeri 6 yasinda,nerden aklina geldiyse buyugu ya dede sizin blue diye bir kopeginiz varmis,babam onu cok seviyormus,ama evden kacmis gitmis,babam bize resmini gostermisti dedi....kopegi gondermemiz uzerinden 25 yil filan gectigini zannediyorum ona ragmen oglum unutmamis,bende dinleyin cocuklar deyip torunlara kopegi nereye biraktigimizi anlattim,cocuktan al haberi derler ya,eminim babalarina benim soylediklerimide anlatmislardir.

2. 2 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)