5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bazı banknotlarda değişiklik yapılacak

1. İndir #1
    VİP maho35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    8.270
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    7.044
    Teşekkür
    1.952 Mesaj

Bazı banknotlarda değişiklik yapılacak

Merkez Bankası, E9 Emisyon Grubu IV. tertip 200, 20 ve 5 TL banknotları 2 Mart'tan itibaren tedavüle verecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan açıklamaya göre, 1211 sayılı Kanun'un bankaya verdiği yetkiye dayanarak, E9 Emisyon Grubu IV. tertip 200, 20 ve 5 TL banknotlar, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren tedavüle verilecek.
    BAŞKAN YARDIMCILARININ İMZALARI OLACAK

IV. tertip 200, 20 ve 5 TL banknotlardaki imzalar, TCMB Başkanı Murat Uysal'la birlikte, 200 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Emrah Şener'e, 20 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş'a, 5 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Uğur Namık Küçük'e ait olacak şekilde yeniden düzenlendi.
    YÜZ KOMPOZİSYONLARI İLE GENEL NİTELİK VE GÖRÜNÜMLERİ AYNI OLACAK

Söz konusu banknotlar, üzerindeki imzalar dışında boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I., II. ve III. tertipleriyle tamamen aynı olacak. I., II., III. ve IV. tertip banknotlar birlikte tedavül edecek olup, IV. tertip 100, 50 ve 10 TL banknotlara ilişkin duyuru daha sonra yapılacaktır.

2. 2 kişi bu mesaj için maho35 üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Cevap: Bazı banknotlarda değişiklik yapılacak

....5-6 yilda bir turkiyeye tatile gittigim icin paralarin yuzunu zor goruyorum,tatilden donerkende uzerimde hic turk parasi getirmedigim icin bankonotlarin yuzlerini pek goremiyorum..bu yasima gelene kadar ne paralar degisti ne paralar.turk kagit paralarinda iyi kaliteli kagit kullanilmadigi icinde paralar kisa zamanda yipraniyorlar,neyse degissinler bakalim,kismet olur da bir daha gidersem yeni yuzlu paralarida cuzdanima koyup orda burda harcarim,paylasim icin tesekkurler.

4. İndir #3
    VİP maho35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8.270
    7.044
    Teşekkür
    1.952 Mesaj

insallah en kisa zamanda gidersin ustam türkiyyeye.

5. maho35 üyemize teşekkür edenler:

6. İndir #4
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Alıntı maho35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insallah en kisa zamanda gidersin ustam türkiyyeye.
    gecen yil gidip 6 hafta kaldim,evvelden ana baba hayattaydilar onlarin evlerinde rahatca kaliyorduk,simdiyse akraba yaninda kaliyoruz,kardesdir o dur bu dur ama onunda yaninda bir karisi/kocasi vardir,,,kardesimde olsa birisinin evinde rahat edemiyorum baskasinin evinde kalmak zor oluyor,gerci madden kimseye yuk olmuyoruz ama yine kendim rahatsiz oluyorum kotu huy olmali.,zaten turkiye tatillerine daha gitmeden hep program yapip gezmelere gidiyoruz....5 yil dolmadan gidecegimi zannetmiyorum o zamanda saglimiz ne durumda olur allah bilir. avrupadan turkiyeye 3-4 saat icinde ucakla geliniyor,ama bizim burdan 19 saat ucagin icindesin,birde kanata yakin yerdeysen motor gurultusu var,iceriye verilen basinc var,ucaktan indiktan sonra bir kac gun kafa yerine gelmiyor...saka ve espiriyi severim,biraz kagit ve bozuk para kolleksiyonum var,torunlardan birinin yas gunuydu,20 yil eski turk kagit parasini kac milyonluk hatirlamiyorum zarfin icine koydum,parti bitince zarfi aciyorlar cocuk ufak ama cin gibi bakiyor bakiyor ya bu ne bicim para diyor bir yigin sifirlar var.

7. İndir #5
    Profesyonel Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.296
    1.342
    Teşekkür
    503 Mesaj

türk milletine para dayanmaz gelen para basiyor giden para basiyor asil mesele para basmak deyil basilan paranin kac kilo un kac kilo princ kac kilo fasulye aldigidir
    ama bu her basilan yeni paranin türk halkini fakirlestirdiyi asikar simdi bazi arkadaslar diyecakler hersey bol bol da kime bol neye bol neden bol acaba kimsenin alamadigi icinmi bukadar bol
    altan usta biz koyunu veya kuzuyu 20 austuralya dolarina alirken türkiyede 2 kilosu 20 dolar
    allah kolaylik versin milletimize bu böyle nezamana kadar surecek bilmiyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)