7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Izinde kullanmak icin telefon karti alanlar dikkat!

1. İndir #1
    Uzman Üye dostcakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    792
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    683
    Teşekkür
    193 Mesaj

Izinde kullanmak icin telefon karti alanlar dikkat!

Merhaba;
    Türkiyeye tatile giden cogu gurbetci TR den telefon karti (Hatti) aliyor, alirken soyuluyor kullandiktan sonra soyuluyor?

Türkiyede herhangi bir telefon sirketine gidip ben yurt disindayim, Türkiyede kullanmak icin kart almak istiyorum diyorsunuz. size bir paket secenegi adi altinda zoraki istedikleri paketi satiyorlar,
    Deniyorki; nasil bir paket istersiniz? Bu soruyu sorarken aslinda nasil bir soyulma yöntemi istersiniz diye soruyor. bunu calisanlar bileni var bilmeyeni var ama sistem öyle soymak üzerine kurumus.
    fiatlar söyle deniyor;
    6GB internet 3000dk konusma 120 tl + hat ücreti 70 tl =190 tl satilmak istenen paket bu!!! 1aylik

ikinci bir secenekki satmak istemedikleri;

4GB internet 150dk konusma 100 tl + hat ücreti 70 tl = 170 tl secim sizin deniyor.

siz dogal olarak en mantikli vede hesapli olani ilk secenegi aliyorsunuz,
    satici yada bayii diyorki; Bu kart bir ayliktir bir ay sonra tekrar paket yüklemeniz gerekiyor. bir ay sonra gittiginizde yeniden paket yüklemek icin sisteme giriyor, ve sistem size sözüm ona en uygun olan paket seceneklerini sunuyor.
    3GB internet 100 dk konusma 100 tl yada önceki gibi olsun derseniz 6gb internet 3000 dakika konusma 270 tl ya nasil olur dediginizde ilk aldiginiz kampanya sona erdi yok artik yenisi böyle siz hangisini (Kazigi) isterseniz biz onu yükleyelim secim sizin deniyor.
    halbuki kapidan cikip bir baskasi gelip yeni bir hat almaya kalkarsa ilk secenek olan 6gb 3000dk kampanya var ama size yok.

Tüm bunlari sineye cekip mecburiyetten evet deyip izin boyu kullaniyorsunuz.
    seneye tekrar geldiginizde o karti size kullandirtmiyorlar 3 aydan fazla zaman gecmis hic bir islem yapilmadigi icin bu hat kapandi yeni hat almaniz gerekli ve siz yeni bir hat aliyorsunuz bu hersene ayni döngü devam ediyor.
    sonra E-Devletten adiniza hat varmi diye baktiginizda almis oldugunuz tüm hatlar adiniza kayitli olarak gözüküyor, oysa telefon bayiileri o hat gecersiz kapandi kullanamazsiniz diyor.

Gelelim en Önemli konuya;
    siz diyelim 5 sene böyle devam ettiniz ve siz hersene yeni kart almak zorunda birakildiginiz icin adiniza kayitli 5 hat bulunuyor, ve zaman icersinde size bir mesaj geliyor adiniza kac hat var hala kullaniyormusunuz gelin bir kontrol edelim diye. sizde bayiinize gidip mesaji gösterdiginizde size; 5 sene önce almis oldugunuz karti kullanmamissiniz karti iptalde ettirmemissiniz siz bu kart icin 200 tl olan 5 senelik hat vergisini ödemeniz gerekir. 4 sene önceki ise 170 tl sonuc 750 tl vergi borcunuz var bu katlanarak devam eder sonuc icraya kadar gider diyor ve siz seve seve bu parayi ödemek zorunda kaliyorsunuz.
    ha diyeceksinizki hani kartlar 3 ay islem yapilmazsa kapanir diyordunuz? aldiginiz cevap ben söylemedim orasini ben bilemem diyor.

Bu yazdiklarim basimdan gecenler; Herhangi bir yerden alinti degildir.
    umarim karsilasmazsiniz diyecegim ama kacari yok sadece cok dikkatli olun gitmeden önce kartlarinizi iptal ettirip öyle gidin gelince basiniz agrimasin.ha hemen gelince degil birkac sene bekleyip katlandiktan sonra ceza geliyor öylesi daha karli oldugu icin.

Kalin saglicakla.

2. 14 kişi bu mesaj için dostcakal üyemize teşekkür etmiş

3. İndir #2
    VİP sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.114
    1.971
    Teşekkür
    679 Mesaj

Cevap: Izinde kullanmak icin telefon karti alanlar dikkat!

....2014 yilinda turkiyeye gittim emanet bir telefon bulup kontor yukledik kontor bitti,geziye cikacagim 15 liralik kontor yuklendi,telefonu hic kullanmadim, antalyada tatildeyiz eve donecegiz istanbulu aramak istiyorum telefon yukleyin yukleyin diye mesaj veriyor baglanti yapmiyor,anladimki adam 15 liramizi almis kontor yuklememis, neyseki bir vatandasa rica edip telefonunu kullandim.turkiyede alis veris yaparken cok dikkatli olmak lazim

Konu sir.altan tarafından (01.10.22 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.

4. 3 kişi bu mesaj için sir.altan üyemize teşekkür etmiş

5. İndir #3
    Yeni Üye Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    147
    27
    Teşekkür
    13 Mesaj

Kesinlikle tavsiyemdir hiç bir şekilde yurt dışından geldiğinizi belirtmeyin mümkünse öğrenci hattı istiyorum deyin eğer güvendiğiniz bir tanıdığınız varsa ona parasını gönderip hattınıza 6 ayda bir tl yüklemesi yaptırın hattınızı ve numaranızı kaybetmeyin

6. İndir #4
    147
    27
    Teşekkür
    13 Mesaj

Birde şunu eklemek istiyorum kimseye para kaptırmak istemiyorum diyorsanız Türkiye’den herhangi bir bankada hesabınız olsun ve mobil bankacılık açtırın ama banka memuruna mobil bankacılık açtırırken yurt dışı numarasını güncellettirin çünkü şifrenizi unuttuğunuz zaman yenileme kodu verdiğiniz numaraya geliyor garanti bank deniz bank gibi bankaların aplikasyonları kullanımı bana göre daha kolay orası size kalmış hesabı açtırırken hem döviz hesabınız hem tl hesabı açılacak şekilde açtıralım zaten mobil bankacılıktan kendimizde açabiliyoruz şimdi gelelim asıl olaya telefonunuza tl internet paketini banka üzerinden yapabilirsiniz birde size bir tüyo daha veriyim yanınızda götürdüğünüz dövizi bankaya yatırın yanınızda taşımayın ihtiyacınız olduğunda banka üzerinden çevirip ATM den çekebilirsiniz ihtiyacınız kadar hafta içi ve mesai saatleri içinde çevirmeye dikkat edin yoksa biraz düşük bozuyorlar UNUTMADAN BANKA KARTINIZI İSTEMEYİ UNUTMAYIN

7. Çelik üyemize teşekkür edenler:

8. İndir #5
    VİP Kappadox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    635
    2.785
    Teşekkür
    298 Mesaj

Size tavsiyem e sim destekli telefonunuz varsa türkiyede üzerinize bir hat açtırın e sim le telefon da aktif. Ettirin Türkiye de banka hesabı olan ziraa iş bankası akbank vs banka üzeride kontür yükleniyor en kötü ihtimal verin bi tanıdığınıza 20-30€ altı ayda bir kontür yüklesin böylece hat iptal olmaz
    bende i13 pro var üzerinde ayyıldız sim kartı o2 esim ve türkcell esim yüklü sorunsuz kullanıyorum

9. Kappadox üyemize teşekkür edenler:

10. İndir #6
    147
    27
    Teşekkür
    13 Mesaj

Hacı benle aynı şeyi yazmışsın ama

11. İndir #7
    Yeni Üye Cavusbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    264
    41
    Teşekkür
    19 Mesaj

Merhaba arkadaslar, ben 15 senedir ayni karti kullaniyorum hic sorun olmadi. Türkcell numarami bimcell e tasidim. (Herhangi bir Bim magazasina müracaat ediyorsunuz, 1-3 gün arasi bimcelli oluyorsunuz.) Kisa süre kalacaksaniz, dakika ücreti kesiliyor. Uzun kalacaksaniz internette kullanacaksaniz paket alabilirsiniz. Örnegin 3gb internet +750dk. heryöne konusma ,tüm bimcellilerle bedava konusabilirsiniz. 10. ayda s Paket fiyati 45 Tl. idi.
    6 ay icinde, mobil bankaciliktan veya bir yakininiz araciligiyla para yüklemelisiniz gerekir. Ayrica hesabinizdapara bunmasi lazim, devlete ödenecek telsiz kullanim hatti ücreti icin.
    Bimcell ,Türk Telekom alt yapisini kullaniyor.bende simdiye kadar hic sorun olmadi. Telefonunuza indireceginiz Bimcell uygulamasindan herseyi kendiniz yapabilirsiniz.
    umarim isinize yarar.

12. 3 kişi bu mesaj için Cavusbey üyemize teşekkür etmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)